تابستونای گرمخونه‌های خنکـــ

شروع کنید

نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی

تصور کنید یک روز گرم رو با تحمل گرما و ترافیک و شلوغی‌های روزمره، به سختی پشت سر گذاشتید و بیشتر از هر چیز به این فکر می‌کنید که زودتر برسید خونه و زیر باد خنک کولر دراز بکشید و تمام خستگی روز از تن‌تون در شه؛ حتی فکر کردن بهش هم می‌تونه شما رو آروم‌تر و کلافه‌گی‌تون رو کمتر کنه؛ اما متاسفانه وقتی به خونه می‌رسید، می‌بینید کولر اونجوری که باید خنک نمی‌کنه یا دچار مشکل شده؛ در این شرایط حتما خستگی به تن‌تون می‌مونه و حال خوشی نخواهید داشت. این موقعیت، اهمیت نصب و سرویس کولر آبی رو برای شما روشن‌تر می‌کنه.

کولر (cooler) واژه‌ایه که معنای اون خنک‌کننده‌ست. شاید بلافاصله در ذهن شما همون شکل عام کولرهای آبی که سال‌هاست روی پشت‌بوم خونه‌ها قرار داره، تصویر بشه. اما اون نوع خاص کولر، کولر آبی هست. شاید فکر کنید کولر آبی هم مثل خیلی از وسایل کاربردی دیگه از اروپا وارد ایران شده! البته این درسته که این مدل کولرهایی که بر پایه سرمایش تبخیری کار می‌کنند،‌ بر اساس نمونه‌هایی که در ابتدای قرن بیستم در ایالات متحده ساخته شد، تولید شدند اما شاید ندونید که این فناوری، ریشه‌ای بسیار قدیمی‌تر داشته و به تمدن‌های باستانی ایران و مصر در چندین هزار سال پیش برمی‌گرده. نمونه‌ش بادگیرهایی که در شهرهای کویری ایران، قدمت زیادی دارند. اما خب با توجه به زندگی در آپارتمان‌های کوچک امروزی، رایج‌ترین وسیله سرمایشی همین کولرهای آبی هستند.

کولرهای موجود در بازار به سادگی و براساس ابعاد ظاهر‌شون دسته‌بندی می‌شن. این کولرها با یک سری اعداد شناخته می‌شن که بیان کننده میزان هوادهی اون‌هاس؛ برای سرویس کولر آبی بهتره این اعداد رو بدونید:

 • کولر آبی مدل 2300
 • کولر آبی مدل 3500
 • کولر آبی مدل 4900
 • کولر آبی مدل 7000

هر چی سایز کولر آبی بزرگ‌تر باشه، قدرت هوادهی اون بیشتره. به طور معمول برای فضاهای کمتر از 50 متر، از کولر آبی2300، برای فضاهای 50-70 متر از کولر آبی3900، برای فضاهای 70-120 متر از کولر آبی4900 و برای فضاهای بین 120 تا 150 متر مربع از کولر آبی7000 استفاده می‌کنند.

خیلی پیچیده نیست! به طور خلاصه می‌شه گفت هر چی نحوه کار و نصب و سرویس کولر آبی شسته رفته‌تر باشه، کارایی و هوادهی اون بیشتره و منجر به افزایش باد کولر آبی می‌شه. با توجه به مصرف انرژی این کولرها رعایت این موارد می‌تونه منجر به کاهش مصرف برق و آب خانه هم بشه.

 • انتخاب درست کولر آبی: نوعی از کولر آبی رو انتخاب کنید که قدرت هوادهی‌اش متناسب با فضای مورد نیاز شما باشه. همچنین برای کولر آبی یا هر وسیله برقی دیگه‌ای، لطفا لطفا و لطفا به برچسب انرژی توجه کنید.
 • جانمایی کولر آبی: هر چی فاصله کولر آبی از فضایی که می خواهید خنک شه، بیشتر باشه اتلاف انرژی اون بیشتر و کارایی اون کمتر می‌شه. کم کردن فاصله باعث افزایش باد کولر آبی شما می‌شه.
 • سایه بودن مکان کولر آبی: سعی کنید جایی که کولر آبی‌تون نصب می‌شه، در سایه باشه تا از اتلاف انرژی جلوگیری بشه. هر چه بیشتر کولر آبی در معرض آفتاب باشه انرژی بیشتری صرف خنک کردن هوای وارد شده به کولر آبی می‌شه که طبیعتا کارایی کولر رو کم می‌کنه. با توجه به این‌که برای انتخاب جای کولر معمولا گزینه‌های محدودی داریم و در بسیاری از مواقع هم مکان اون توسط سازنده ساختمان مشخص شده، بهتره از سرویس کولر آبی استفاده کنید و بدون تغییر دادن جای اون برای کولر آبی یک سایه‌بان درست کنید. این کار هزینه زیادی نداره و تاثیر هزینه اون رو به خوبی در قبض برق پرداختی مشاهده خواهید کرد!
 • تنظیم دقیق جای کولر آبی: به مرور زمان و با توجه به لرزش‌های دایمی ناشی از موتور کولر آبی، این امکان وجود داره که اتصال کولر به کانال هوا که معمولا از طریق یک پاچه برزنتی صورت می‌گیره به خوبی برقرار نشده و هوا از اون نشت کنه که این مورد مانع افزایش باد کولر آبی می‌شه. پس برای سرویس کولر آبی این نکته رو هم در نظر بگیرید.

بعد از نصب اولیه که معمولا توسط نصاب کولر آبی صورت می‌گیره، یک سری عوامل هستند که لازمه هر سال در ابتدای راه‌اندازی، کنترل و اصلاح بشن که به این کار سرویس کولر آبی می‌گیم. آچاره در راستای راحتی شما و رفع نیازهای روزمره‌تون، سرویس نصب و سرویس کولر آبی رو توسط بهترین کارشناسان مجرب و حرفه‌ای تعمیرات به شما عزیزان ارائه می‌ده. شما می‌تونید در کمترین زمان ممکن، سفارش‌تون رو ثبت کنید و از تعمیرکارهای مجرب ما برای نصب و سرویس کولر آبی خود استفاده کنید. ضمنا شما باتوجه به سوابق و امتیازات متخصصان آچاره که در پروفایل اون‌ها موجوده، می‌تونید بهترین متخصص رو انتخاب کنید.

با ثبت سفارش در سامانه آچاره می‌تونید مطمئن باشید که هرگونه خرابی و سرویس کولر آبی در محل و با کمترین زمان و هزینه لازم تعمیر می‌شه و در صورت نیاز به تعویض قطعه، از قطعات اورجینال و با کیفیت برای دستگاه شما استفاده می‌شه.

ضمنا خدمات آچاره اختصاص به محصولی خاص و یا برند و مدلی منحصر به فرد نداره و شما می‌تونید هر نوع خرابی و مشکل برای سرویس کولر آبی رو با خیال راحت به متخصصان آچاره بسپارید؛ همچنین برای نصب کولر آبی هم می‌تونید از کارشناسان ما استفاده کنید. بعد از اتمام کار هم، در صورت بروز مشکل، می‌تونید از پشتیبانی ۲۴ساعته‌ی همکاران ما در آچاره، استفاده کنید.

با توجه به اینکه جزییات مربوط به کار تعمیرات و سرویس کولر آبی توسط مشتری اعلام می‌شه، ارائه یک قیمت ثابت و مشخص، قبل از ثبت سفارش، کار سختیه و هزینه خدمات، بعد از اعلام جزییات کار مشتری، توسط متخصص اعلام می‌شه. مشتری می‌تونه بر اساس امتیازات، تعداد کارهای انجام شده، نظرات دیگر مشتریان و در نهایت هزینه اعلام شده توسط متخصص، فردی رو برای انجام کار سرویس کولر آبی انتخاب کنه. در صورتی‌که هزینه اعلام شده توسط متخصص مربوط به سرویس کولر آبی و کولر گازی مورد توافق مشتری نباشه، سفارش بدون دریافت هیچ هزینه‌ای لغو می‌شه.

 • مواظب باشید کولر اشتباهی رو سرویس نکنید! و البته اشتباهی کولر رو سرویس نکنید! با توجه به اینکه کولرهای آبی، عموما یک شکل هستند و در یک ردیف قرار دارند، ممکنه اشتباهی کولر همسایه رو سرویس کنید که البته کار بدی نیست ولی مشکل شما رو حل نمی‌کنه! اول از یک نفر بخواید که یک بار کولر رو روشن و خاموش کنه تا بفهمید که سر کولر درست ایستادید!
 • مواظب باشید نصاب کولر آبی، پایه‌های کولر رو مستقیما روی آسفالت یا ایزوگام پشت بام قرار نده؛ چون باعث آسیب‌دیدگی پشت بام می‌شه. پایه‌ها حتما باید روی زیر پایه‌ای مسطح قرار بگیرند که فشار رو پخش کنند که بتونید سرویس کولر آبی رو به بهترین وجه انجام بدید.
 • برای افزایش باد کولر آبی، اول پمپ آب رو روشن کنید تا حدود 10-15 دقیقه پوشال‌ها خیس بخورند. بعد کولر رو روشن کنید. از این طریق می‌تونید استفاده بهتری از کولر آبی خود بکنید.
 • کولر رو حتی المقدور در ساعت‌های اوج مصرف روشن نکنید و همچنین نگذارید بیش از 6-7 ساعت پیوسته روشن باشه. این امر هم منجر به افزایش تصاعدی هزینه برق می‌شه و هم از عمر کولر آبی شما کم می‌کنه.

 

مشتریان درباره آچاره چه می‌گویند؟

آچـاره را دانـلود کنید

اپلیکیشن آچاره را دانلود کنید تا به سادگی و در چند مرحله خدمات مورد نیاز خود اعم از نظافت منزل، نظافت راه پله، تعمیرات، کارواش، تعویض روغن و لوله کشی را از آچاره دریافت کنید. کافیست تا خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و مکان و زمان حضور متخصص را مشخص نمایید و بقیه کارها را به آچاره بسپارید. اپلیکیشن موبایل آچاره برای اندروید و iOS در دسترس است.

کارهای مختلف
نظافت و تعمیرات منزل
هر زمان که بخواهید

سـوالات مـتـداول

شروع کنید

برای استفاده از تخفیف ۱۰ هزار تومانی خدمات آچاره، شماره موبایل خود را وارد نمایید