تعمیر پمپ آب ، سرویس پمپ آب خانگی با آچاره

تعمیر پمپ آب ، سرویس پمپ آب خانگی با آچاره

قیمت حداکثر و حداقل
800,000 - 100,000
ثبت رایگان سفارش
100,000
450,000
800,000

تعمیر پمپ آب ، سرویس پمپ آب خانگی با آچاره

100,000
450,000
800,000
قیمت حداکثر و حداقل
800,000 - 100,000
نصب کامل پمپ و مبع
هر عدد 270,000 - 170,000 تومان
شارژ منبع پمپ (تویوب)
هر عدد 90,000 - 55,000 تومان
تعویض تویوب
هر عدد 90,000 - 55,000 تومان
تعویض پمپ نو با کهنه
هر عدد 150,000 - 100,000 تومان
تعویض منبع انبساط
هر عدد 300,000 تومان
اسید شویی
هر عدد 500,000 - 150,000 تومان
آواتار کاربری

محمد علی ب. امامت

متخصص: سهیل معصومی

1400/09/14

حضور بموقع داشتند تخصص کافی و مهارت لازم داشتند

آواتار کاربری

شاهین ش. نامجو

متخصص: حمیدرضا خدادادی

1400/09/12

کار بلد و ماهر در کار

مخازن ذخیره و پمپ‌های آب چند دهه است که در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در گذشته وچود پمپ و مخزن در خانه ضروری بود تا هنگام قطعی‌های مکرر آب مورد استفاده قرار گیرد. امروزه با وجود اینکه دیگر با مشکل قطعی آب روبرو نیستیم اما نه تنها استفاده از پمپ در خانه منسوخ نشده بلکه کاربرد آن بیشتر و ضروری‌تر شده است. افزایش تراکم بافت شهری و ساخت ساختمان‌های بلند چند طبقه باعث شده وجود پمپ آب و برای خانه‌ها ضروری باشد. در غیر اینصورت فشار آب به قدری کم می‌شود که به طبقات بالاتر نمی‌رسد و اگر پمپ خراب شود و سریعا اقدامی جهت تعمیر پمپ آب انجام نشود زندگی در طبقات بالا مختل می‌شود.

به دلیل حساسیت این مسئله در کیفیت زندگی تعمیرکاران ماهر و متعهد آچاره سرویس ویژه‌ای برای تعمیر پمپ آب ارائه می‌کنند تا مشکل شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هزینه‌ای منصفانه و اقتصادی حل کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید، تعمیر و نگهدای صحیح از پمپ بخش‌های بعد را مطالعه کنید.

راهنمای خرید پمپ مناسب

پمپ وسیله‌ای است که برای افزایش فشار و انرژی سیالاتی مانند آب به کار می‌رود. پمپ‌های آب یکی از اقلام پرکاربرد در صنعت و زندگی روزمره هستند. با افزایش تعداد طبقات واحدها و ساختمان‌های اداری و مسکونی بدون پمپ، آب‌رسانی به طبقات بالا مختل می‌شود. پمپ آب خانگی یکی از پر مصرف‌ترین انواع پمپ در منازل مسکونی و اپارتمان‌ها است که اندازه کوچک و وزن کمی دارد و به دلیل قیمت اقتصادی حتی انتخاب بسیاری از خانواده‌ها برای آبیاری باغ و زمین‌های کشاورزی است. بهترین کاری که می‌توان قبل از خرید پمپ آب انجام داد تحقیق درباره مشخصات محصولات مختلف و تطبیق آن با نیازهای خودتان است. هرگز بدون تحقیق و صرفاً بر اساس توصیه‌های فروشندگان خرید نکنید تا خرید خوبی داشته باشید و مکررا نیاز به تعمیر پمپ آب پیدا نکنید. هنگام خرید باید به تعداد طبقات ساختمان و متراژ آن توجه کنید تا پاسخگوی نیاز شما باشد.

عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی

تعداد شیرها، اندازه واحدهای مسکونی، تعداد طبقات ساختمان، میزان مصرف آب خانواده‌ها و لوکیشن قرارگیری پمپ از جمله عوامل موثر در انتخاب پمپ آب خانگی است. موارد زیر ازجمله پارامترهای تعیین‌کننده در انتخاب پمپ آب مناسب است:

 • وزن پمپ: وزن پمپ عاملی است که در مصارف خانگی می‌تواند تعیین‌کننده باشد. وزن زیاد پمپ در مدل‌های مختلف متفاوت است و در بازه تقریبی 5 تا 20 کیلوگرم قرار می‌گیرد.
 • نوع سیال: این مورد در کاربردهای صنعتی مهم است نه خانه. در صنعت ممکن است از پمپ برای انتقال سیالی مانند مواد شیمیایی استفاده شود. برای مصارف خانگی نیاز نیست هزینه بیشتری برای این ویژگی پرداخت کنید.
 • کاربرد: از بعضی پمپ‌های خانگی علاوه بر کاربرد انتقال مایعات و افزایش فشار می‌توان برای آبیاری نیز استفاده کرد.
 • حداکثر فشار آب پمپ: واحد سنجش حداکثر فشار آب پمپ بار (Bar) است. هر بار معادل فشار ۱۰۰ کیلو پاسکال (Pa) و تقریباً معادل یک اتمسفر (atm) است. حداکثر فشار پمپ‌های خانگی معمولا از 3 تا 6 بار است.
 • توان پمپ آب: یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب پمپ توان آن است. شما باید برآورد کنید که توان پمپ برای رساندن آب به بالاترین طبقه ساختمان شما چند اسب بخار باشد. برای مثال در یک خانه یک طبقه نیم اسب بخار توان کافی است اما برای یک ساختمان 5 طبقه به چهار برابر توان نیاز داریم.
 • حداکثر ارتفاع پمپاژ: با توجه به ارتفاع ساختمان خود باید این پارامتر را که نوعا بین 30 تا 40 متر است را مد نظر قرار دهید.
 • جنس بدنه: جنس بدنه پمپ‌های خانگی معمولا از چدن است.

نصب پمپ آب در خانه

با توجه به تعداد طبقات خانه یا ساختمانی که نیاز به پمپ دارد می‌توانید مینی پمپ آب، پمپ آب کوچک و یا همان پمپ آب خانگی را انتخاب کنید و با توجه به قیمت پمپ آب برند مورد نظرتان را انتخاب کنید. پمپ آب در برندهای معتبری مانند پنتاکس (Pentax)، لوارا (Lowara)، ابارا (Ebara)، داب (DAB)، پدرولو (Pedrollo) و اسپرونی (speroni) قابل تهیه است.

پس از خرید پمپ از یک تعمیرکار ماهر بخواهید عملیات نصب پمپ آب خانگی را انجام دهد و شما را از موارد مهمی که برای نگهداری و افزایش طول عمر پمپ آب لازم است مطلع کند. با توجه به موقعیت ساختمان شما گاهی نیاز است برای نصب پمپ محل خاصی ساخته شود و یا تغییراتی در تاسیسات خانه بوجود بیاید. اگر از قبل محل مناسب و تاسیسات مورد نیاز تعبیه شده باشد روند کار ساده‌تر و سریع‌تر پیش خواهد رفت. مخازن آب نیز مانند پمپ‌های آب انواع مختلفی دارند. یکی از آیتم‌های مهم در خرید مخازن محاسبه حجم مخزن ذخیره آب است. برای مثال مد نظر داشته باشید که هر شهروند تهرانی روزانه تقریبا 150 لیتر آب مصرف می‌کند. کارشناسان بهداشت در کشورمان پبشنهاد می‌کنند مصرف آب خانگی از 75 تا 150 لیتر در شبانه‌ روز باشد. مصرف کمتر از این حد از نظر بهداشت و سلامت مضر است. بر همین اساس می‌توانید حجم مخزن مورد نیاز برای ساختمان را محاسبه کنید.

پمپ‌های پیشرفته چند حالت کاری دارند. می‌توان تنظیمات را طوری پیاده‌سازی کرد که پمپ دائم کار کند. این مورد در ساختمان مسکونی مناسب نیست چون در ساعاتی مانند نیمه شب نیازی به کارکرد پمپ نیست. بهترین حالت این است که هر وقت در یکی از واحدها شیر آب باز شد پمپ کار کند و با بسته شدن شیر خاموش شود تا هم مصرف آن کم شود و هم داغ نشود. در این حالت زمانی که فشار آب مناسب باشد و نیازی به پمپ نباشد پمپ کار نخواهد کرد.

ثبت رایگان سفارش

انواع پمپ آب خانگی

اسب بخار واحدی برای سنجش توان است و نام آن بر گرفته از این واقعیت است که در گذشته‌ بشر برای انجام امور خود متکی به نیروی اسب بوده و اسب نقش پر رنگی در کشاورزی داشته است. در اصطلاحات فنی از اسب بخار (Horsepower) برای بیان توان موتور استفاده می‌شود. در علم فیزیک توان به مقدار کار انجام شده در واحد زمان گفته می‌شود. به عبارت دیگر در بحث پمپ‌ها توان سرعت انجام کار توسط پمپ است.

پمپ خانگی نیم اسب

این پمپ کاربرد زیادی برای خانه‌های یک طبقه و ظرفیت‌های پایین دارد. برق این پمپ از نوع تک فاز است و به نسبت سایر پمپ‌ها قیمت کمتری دارد و هنگام کار صدای کمتری ایجاد می‌کند.

پمپ خانگی بشقابی و جتی

دو پمپ خانگی پرکاربرد پمپ‌های بشقابی و جتی هستند که تفاوتشان به‌طور خلاصه در ارتفاع انتقال آب است. اگر دو پمپ با توان اسب بخار یکسان داشته باشید پمپ جتی آب را تا ارتفاع بالاتری منقل خواهد کرد اما در حین کار سر و صدا و نیز زیادی تولید می‌کند. پمپ یک اسب بشقابی برای توزیع آب تا سه طبقه مناسب است.

تقسیم‌بندی پمپ خانگی بر اساس پروانه

جنس پروانه پمپ بستگى به کاربردش دارد و باید در مقابل زنگ‌زدگى و سايش مقاوم بوده و قابل تراشکارى باشد. معمولاً براى پمپ خانگی آب از آلياژ برنز و یا برای کاهش هزینه از چدن استفاده مى‌شود. در کاربردهای صنعتی پروانه‌ها از فولاد ساخته می‌شوند. یکی از پمپ‌های پر قدرت که در مجتمع‌های مسکونی و تجاری کاربرد زیادی دارد پمپ دو پروانه‌ای است. قدرت پمپ دو پروانه‌ای زیاد است و برای ساختمان‌های بلند پنج طبقه از آن استفاده می‌شود و قیمت بالاتری دارد. مشکل این پمپ‌ها این است که نویز زیادی دارند.

ثبت رایگان سفارش

کدام پمپ برای خانه شما مناسب است؟

تعیین دقیق نوع پمپ بستگی به مواردی که در بخش قبل توضیح داده شد و میزان مصرف شما دارد اما موارد زیر می‌تواند راهنمایی خوبی برای انتخاب باشد:

پمپ‌ها بر حسب توان آنها در افزایش فشار آب به انواع نیم اسب، یک اسب، و دو اسب تقسیم می‌شوند. پمپ آب نیم اسب، توان کمتری دارد و برای خانه‌های یک طبقه‌ای مناسب است. پمپ آب یک اسب برای ساختمان‌های با تعداد طبقات بیشتر، حداکثر سه طبقه با  6 واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین ترتیب، با بالا رفتن توان پمپ آب، قدرت پمپاژ هم بالاتر می‌رود و می‌تواند برای ساختمان‌های بلندتر با متراژهای بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

 1. اگر خانه‌ شما یک طبقه است و مساحت 100 تا 170 متر است پمپ نیم اسب برای شما مناسب است.
 2. اگر در ساختمانی سه یا چهار طبقه که دارای دو واحد با متراژ زیر 60 تا 70 متر در هر طبقه است ساکن هستید پمپ یک اسب پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. اگر واحدها 75 متری هستند پمپ یک اسب دو پروانه تهیه کنید.
 3. در ساختمان‌های پنج طبقه و 10 واحدی پمپ یک و نیم اسب مناسب است. اگر تعداد واحدها بیشتر بود و متراژ زیر صد متر بود پمپ دو اسب تهیه کنید و در مجتمع‌های بیست واحدی پمپ باید چهار اسب دو پروانه باشد تا جوابگوی نیاز ساختمان باشد.

عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی

نکاتی مهم برای افزایش طول عمر پمپ

اگر موارد زیر را رعایت کنید پمپ شما تا مدت زمان زیادی با بازدهی بالا کار خواهد کرد و نیاز به تعویض و تعمیر پمپ آب نخواهید داشت.

 • از قرار دادن اجسام سنگین روی پمپ اکیدا خودداری کنید.
 • هرگز سایز لوله ورودی نصب شده از منبع به پمپ را تغییر ندهید.
 • نباید پمپ را در محیط خیلی گرم یا خیلی سرد قرار دهید. پمپ نباید به‌هیچ عنوان یخ بزند.
 • مرتبا پمپ را سرویس و روغن‌کاری کنید و میزان روغن موجود در آن را چک کنید. بهتر است برای نگهداشت و سرویس دوره‌ای از یک تعمیرکار ماهر پمپ آب کمک بگیرید تا از بروز مواردی مثل خرابی کلید اتوماتیک، پروانه‌ها و بلبرینگ پمپ پیشگیری کنید.
 • برای مراقبت از تاسیسات ساختمان حتما به این نکته توجه داشته باشید که لوله کشی خانه تحمل فشار پمپ را داشته باشد.
 • هرگز پمپ را روی رمپ و شیب قرار ندهید. محل قرارگیری پمپ باید صاف باشد.
 • پمپ نباید در معرض باد و باران و برف و یخ‌زدگی قرار بگیرد.
 • اگر پمپ یکسره کار می‌کند و خاموش نمیشود سریعا داغ شده و آسیب خواهد دید. در اینصورت سریعا از یک تعمیرکار کمک بخواهید.
 • از یک تعمیرکار پمپ بخواهید عملیات هواگیری پمپ آب را به‌صورت دوره‌ای برای شما انجام دهد. اگر پمپ هوا بگیرد انتقال آب مختل خواهد شد. سرویس پمپ یکی از اقدامات مهمی است که باید هر چند وقت یکبار انجام دهید تا پمپ آب منزلتان از کارایی نیفتد. حتی اگر مرغوب‌ترین پمپ بازار را بخرید وقتی پمپ هوا گرفته باشد نمی‌تواند با بازده کامل عمل مکندگی را انجام دهد.

عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی

ثبت سفارش سرویس و تعمیر پمپ آب در آچاره

اگر نیاز به سرویس و تعمیر پمپ آب دارید، می‌توانید از آچاره کمک بگیرید. برای این منظور، از اپلیکیشن آچاره استفاده کنید و یا از طریق همین صفحه اقدام به ثبت سفارش تعمیر پمپ آب کنید. روند کار به این صورت است که ابتدا وارد بخش لوله کشی را می‌شوید، سپس نصب و تعمیر پمپ آب را انتخاب می‌کنید. در ادامه به سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید تا بتوانیم خدمت بهتری به شما ارائه کنیم. اگر فکر می‌کنید نیاز به توضیحات بیشتری دارید می‌توانید آن را در بخش توضیحات بیشتر درج کنید. تکمیل مراحل ثبت سفارش در چند گام ساده و سریع به پایان می‌رسد و شما می‌توانید با تعمیرکاران ماهر آچاره درباره تعمیر پمپ آب خود بحث کنید. در آچاره به‌راحتی می‌توانید با تاسیساتی‌های خبره چت کنید و در مورد روند انجام کار و هزینه آن صحبت کنید. در صورتی که با تعمیرکار به توافق نرسیدید می‌توانید سفارش خود را به رایگان لغو کنید. ثبت سفارش در آچاره الزام آور نیست و لغو آن برای شما هزینه‌ای در بر نخواهد داشت. در مرحله نهایی، آدرس و شماره تماس خود را به دقت وارد کنید و به ما بگویید که تعمیرکار توسط آچاره به شما معرفی شود یا خودتان قصد دارید با توجه به امتیازات و نظرات دیگران متخصص را انتخاب کنید.

ثبت رایگان سفارش

اطمینان با آچاره

با دریافت خدمات از خانواده بزرگ آچاره مطمئن باشید با صرف کم‌ترین زمان و پرداخت هزینه‌ای منصفانه خدمات سرویس و تعمیر پمپ آب در محل دریافت خواهید کرد. تعمیرکاران معتبر آچاره هزینه غیر ضروری و اضافی به شما تحمیل نمی‌کنند، اگر مشکل شما با تعمیر قطعه‌ای حل شود هرگز آن را تعویض نخواهند کرد و اگر پمپ شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد از قطعات اورجینال و باکیفیت برای تعمیر استفاده خواهند کرد. اولویت ما ارائه خدمات باکیفیت با حداقل هزینه ممکن است.  بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده، تعمیر پمپ آب خانگی خود را به متخصص تاسیسات آچاره بسپارید و از خدمات برتر و پشتیبانی 12 ساعته‌ی همکاران ما، استفاده کنید.

قیمت خدمات آچاره، منصفانه و عادلانه

ما همواره در ارائه قیمت‌های منصفانه به کاربران تلاش می‌کنیم و تعداد بالای درخواست خدمات، حضور تعداد قابل قبولی از متخصصین ماهر و متعهد فعال در آچاره و انجام موفقیت آمیز بسیاری از این سفارش‌ها، گواه خوبی بر این ادعاست.

5,130
متخصص فعال
6,539
درخواست مشتری
10,195
پیشنهاد متخصص

سوالات متداول

خدمت پمپ و منبع آب در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟
پمپ آب خانه ما مرتب قطع و وصل می‌شود، مشکل از کجاست؟
پمپ آب در حیاط قرار دارد، چه اقدامی انجام دهیم تا در زمستان یخ نزند؟
پمپ اخیرا صدای زیادی تولید می‌کند آیا با تعمیر پمپ اوضاع بهتر می‌شود یا باید تعویضش کرد؟
پمپ پیچ هواگیری ندارد. چطور هواگیری انجام دهم؟
پمپ یکسره کار می‌کند. مشکل از کجاست؟
در طبقه چهارم ساختمانی زندگی می‌کنم که پمپ ندارد. آیا می‌توانم پمپ بخرم و داخل واحد نصب کنم؟
عدم هواگیری پمپ چه مشکلاتی ممکن است بوجود بیاورد؟
پمپ ساختمان وقتی از آب استفاده نمی‌کنیم روشن است. مشکل از چیست؟
پمپ جدیدی نصب کردیم که وقتی آب را باز می‌کنیم صدای جیغ مانندی در لوله‌ها می‌پیچد مشکل چیست؟
فشار آب کم شده مشکل از کجاست؟
بعد از شکستگی لوله آب در خیابان اصلی و قطعی آب پمپ ما دیگر کار نمی‌کند. دلیل چیست؟
آیا می‌توان بدون مخزن در ساختمان پمپ نصب کرد؟
پمپ آب چند وقت یکبار باید سرویس شود؟
پمپ روشن است اما آبی در لوله نیست. دلیل چیست؟
همیشه در دسترس | آچاره
همیشه در دسترس
در هر ساعت از شبانه‌روز آچاره از طریق وبسایت و اپلیکیشن در دسترس شماست.
پشتیبانی در دسترس | آچاره
پشتیبانی در دسترس
پشتیبانی آچاره در تمامی مراحل سفارش و انجام کار در کنار شماست.
مطمئن و قابل اعتماد | آچاره
مطمئن و قابل اعتماد
ما برای آسودگی شما، متخصصین را از چند طریق تایید صلاحیت می‌کنیم.
قیمت‌گذاری مناسب | آچاره
قیمت‌گذاری مناسب
آچاره کمک می‌کند شما سرویس مورد نیازتان را با قیمت مناسب دریافت نمایید.