در حال بارگذاری

انواع مدل های طرح کناف - کناف سقف و آشپزخانه - کناف کاری با برند آلمانی

ثبت رایگان سفارش

انواع مدل های طرح کناف - کناف سقف و آشپزخانه - کناف کاری با برند آلمانی

محاسبه قیمت برای شما

اطلاعات زیر را وارد کنید تا قیمت این سرویس متناسب با نیاز شما محاسبه شود.

قیمت برای شما
تومان
ثبت سفارش
نمایش بیشتر
نمایش بیشتر
ثبت رایگان سفارش

امروزه در بسیاری از ساختمان‌های جدید و یا در حال بازسازی، از تجهیزاتی مانند سقف کاذب ، دیوارهای پوششی و یا جداکننده برای تغییرات دکوراسیون استفاده می شود که در اصطلاح عموم، بیشتر با نام کناف شناخته می شوند. اما در حقیقت، این نام یکی از برندهای معتبر بین‌المللی آلمانی است که انواع محصولات طرح کناف (طرح سقف کناف ، طرح کناف پذیرایی و...) تولید و ارائه می کند و به عنوان بزرگترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک در ایران شناخته می شود.

اگر شما نیز به تجهیزاتی مانند کناف سقف کاذب، دیوارهای پوششی و یا جدا کننده برای بخش های مختلف ساختمان نیاز دارید، آچاره در راستای اجرای هرچه بهتر دکوراسیون داخلی با شرکت معتبر بین‌المللی کناف، همکاری می‌کند و می توانید از این صفحه برای خدمت مورد نظر خود سفارش ثبت کنید تا به طور مستقیم، متخصصین این شرکت، محصولات مورد نظر را تهیه و به بهترین شکل در ساختمان اجرا کنند.

این شرکت یکی از بزرگترین تولید کننده های این محصول و سایر موارد سخت و ساز خشک است. اولین شعبه این شرکت در آلمان است و در 37 کشور جهان دارای بیش از 150 شعبه است.

پرکاربردترین محصولات کناف که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، کدامند؟

 1. سیستم سقف کاذب: کناف سقف های کاذب شامل دو مدل یکپارچه و مشبک است. از مزایای این سیستم می‌توان به مواردی مانند دسترسی آسان به تاسیسات، انعطاف معماری بالا و ساخت سقف‌های معلق تزئینی اشاره کرد.
 2. دیوار های جداکننده (پارتیشن): برای تقسیم فضای داخلی ساختمان استفاده می شوند و به عنوان عایق های صوتی و حرارتی استفاده می شوند.
 3. دیوارهای پوششی: جهت بازسازی و نازک کاری (برای دیوارهای بنایی قدیمی و پوشش دیوارهای بنایی جدید)، بهسـازي حرارتـي و صوتي سـاختمان ها استفاده می شوند و راه حلی مناسـب جهت غلبه بر مشـکلات اجرايـي ديوار زمينـه هستند.

ویژگی های طرح کناف در بخش های مختلف چیست؟

مهم‌ ترین بخش هایی از ساختمان‌ ها که در دکوراسیون داخلی می ‌توانند با این محصول، تغییر کنند، سقف پذیرایی، سقف اتاق خواب، دیوارهای اتاق خواب و حتی سقف آشپزخانه هستند. البته در دکوراسیون مدرن، دیواری که تلویزیون را بر روی آن نصب می ‌کنند و یا دیوار اپن را نیز با این محصول تغییر می ‌دهند. در ادامه به جزئیات و نحوه انتخاب این محصول در بخش‌های مختلف ساختمان اشاره شده است:

طرح سقف کناف ( کناف سقف ):

بیشترین نمود و زیبایی دیوارهای خانه مربوط به سقف آن است. سقف ها نقش مهمی را در چیدمان خانه ایفا می کنند. کناف سقف های کاذب شامل دو مدل یکپارچه و مشبک است. از مزایای این سیستم می‌توان به مواردی مانند دسترسی آسان به تاسیسات، انعطاف معماری بالا و ساخت سقف‌های معلق تزئینی اشاره کرد. این سقف‌ها سبک تر از گچ بوده و ارتفاع کمتری را نسبت به سقف گچی می گیرند. همچنین در مدل های متنوع مدرن و کلاسیک می توانید برای زیبایی از آن ها استفاده کنید.

طرح کناف پذیرایی:

در گذشته‌های نه چندان دور، از گچ‌بری در سقف برای زیباسازی خانه استفاده می ‌کردند، و حالا جای خود را به طرح کناف پذیرایی داده‌اند. معمولا سازه هایی که برای سقف پذیرایی استفاده می‌شوند، جنبه تزئینی و تغییر دکوراسیون دارند و در حال حاضر در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها ارائه می‌ شوند.

در دکوراسیون داخلی به شکل مدرن، بیشتر از سازه هایی با خطوط گوشه‌دار و صاف مانند مستطیل استفاده می ‌شود و در نوع دکوراسیون داخلی کلاسیک، از اشکال منحنی شکل مانند دایره برای طرح کناف پذیرایی استفاده می‌شود.

همچنین از آنجایی که، سقف پذیرایی یکی از جلوه های زیبایی خانه محسوب می شود، برای دکوراسیون و زیبایی خانه از مدل های مدرن این محصول در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود.

همچنین در طرح کناف پذیرایی، استفاده از نورپردازی‌ مناسب نیز مهم می ‌شود:

در دکوراسیون مدرن، بهتر است از چراغ‌ های ال ای دی توکار، برای نورپردازی سقف استفاده شود و در نوع دکوراسیون کلاسیک بهتر است از لوسترهای کریستالی برای نورپردازی سقف استفاده شود.

سقف‌های کاذب، سقف‌های سبکی هستند که در برابر زلزله مقاوم هستند و می ‌توانند جایگزین مناسبی برای انواع سقف‌های کاذب غیر استاندارد باشند. سقف‌های کاذب در دو نوع یکپارچه و یا مشبک ساخته می‌شوند.

طرح کناف اتاق خواب:

در اتاق خواب نیز بیشترین توجه برای تغییر دکوراسیون، استفاده از کناف برای سقف است. در اتاق خواب نیز، می‌ توان از دکوراسیون کلاسیک و یا مدرن استفاده کرد و متناسب با آن، نورپردازی انجام داد. نکته جالب آن است که در طراحی سقف، اگر از این سازه به صورت گرد استفاده می ‌شود، بهتر است تخت نیز گرد انتخاب شود تا هارمونی و تعادل در دکوراسیون ایجاد شود.

طرح کناف آشپزخانه:

در آشپزخانه‌های مدرن نیز از سازه سقفی و نورپردازی‌ های مناسب آن استفاده می ‌شود. نوع بسیار متداول آن، مدرن و نورپرداری ال ای دی توکار است.

سایر بخش‌ هایی که می‌ توان برای جنبه تزئینی و دکوراتیو از این محصول استفاده کرد، دیوار تلویزیون و  اپن هستند که از همان اصول اشاره شده در سقف و دیوار ها پیروی می ‌کنند.

برای سفارش خدماتی مانند طرح سقف کناف و... چطور اقدام کنیم؟

از طریق این صفحه و با زدن دکمه ثبت رایگان سفارش، به صفحه درخواست خدمت مورد نظر متصل می ‌شوید و می توانید بعد از پاسخ به چند سوال در زمینه طرح سقف کناف، طرح کناف پذیرایی دیوارهای پوششی و مانند آن، سفارش خود را ثبت کنید و منتظر باشید تا در کمتر از یک ساعت، متخصصین این شرکت ، کار شما را به عهده بگیرند و برای انجام سفارش شما به محل اعزام شوند. همچنین لازم به ذکر است تمام محصولات، اصل هستند و در شرکت کناف ایران که زیر نظر شعبه آلمان اداره می‌شود، تولید می‌شوند.

اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره این محصول و طرح کناف سقف ، پذیرایی و... آن هستید، پیشنهاد می‌ کنیم، ادامه مطلب را مطالعه کنید:

طرح کناف ( طرح سقف کناف ، طرح کناف پذیرایی ) از یک نام خانوادگی تا برند معتبر بین‌المللی

شرکت بین‌المللی کناف، تولید کننده انواع تجهیزات نوآورانه ساختمان، در سال 1932، و با همت دو برادر به نام‌های کارل و آلفونس در منطقه‌ای به نام سارلند آلمان، آغاز به کار کرد. در ابتدا هدف این شرکت، تولید و عمل‌آوری گچ بود و به مرور زمان با تولید محصولات با کیفیت مانند کناف سقف ، توانست در کشورهای مختلفی نمایندگی‌های خود را توسعه دهد و در عین حال، تنوع محصولات را افزایش دهد. در حال حاضر، این برند به عنوان یکی از معتبرترین‌ مراجع حوزه تولیدات ساختمانی، در انواع شاخه‌های زیر فعالیت می کند:

 • تولید سیستم‌ها و مصالح بر پایه ماده معدنی گچ
 • تولید عایق‌های صوتی و حرارتی
 • استخراج سنگ آهک و تولید مصالح مرتبط با آن
 • مصالح و مواد ساختمانی بر پایه گچ و سیمان

آیا این شرکت در ایران فعال است؟

شعبه ایران این شرکت، در سال 1355 و با هدف تولید پانل‌های گچی تاسیس شد و سهام آن در سال 1374، به شرکت کناف آلمان واگذار شد. در حال حاضر، این شرکت توانسته به بزرگ ترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک در ایران تبدیل شود و محصولات خود را به 5 کشور همجوار نیز صادر می کند.

انواع محصولاتی که این شرکت ارائه می دهد، دیوار جدا کننده، دیوار پوششی، طرح سقف کناف کاذب مشبک، سقف کاذب یکپارچه و موارد مربوط به این حوزه مانند پیچ، بولت و ... است.

مزایای مهم انواع محصولات طرح کناف ( طرح سقف کناف ، طرح کناف پذیرایی )

انواع محصولات این ساخت و ساز، به دلیل اصالت، استفاده از مواد اولیه مرغوب و تهیه و اجرای مناسب، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام موارد دکوراسیون داخلی بخش‌های مختلف ساختمان هستند، اما در ادامه به لیست کاملی از مزیت‌های آن اشاره شده است:

 1. سرعت و سهولت در اجرا
 2. دسترسی و تعمیرات آسان تاسیسات
 3. امکان انتخاب و دستیابی به کمیت‌های مرتبط با فیزیک ساختمان، مانند عایق و جاذب صوت، عایق حرارت و مقاومت در برابر حریق
 4. عملکرد مناسب در برابر زلزله
 5. افزایش سطح مفید بنا
 6. انعطاف معماری بسیار بالا و امکان اجرای طرح های دکوراتیو
 7. قابلیت ترمیم و تعویض
 8. اطمینان از حصول کیفیت با توجه به امکان نظارت مرحله‌ای
 9. حمل و نقل آسان و ارزان
 10. سبک سازی ساختمان
 11. دور ریز کم مصالح

انواع طرح کناف ( طرح سقف کناف ، طرح کناف پذیرایی ) با چه موادی تهیه می‌شوند؟

این سازه ها در اصل صفحات با روکش گچی هستند و نام اصلی آنها dry wall  و یا صفحات خشک است که معمولا درابعاد 240 در 120 سانتی‌متر و با ضخامت های مختلف ساخته می شوند. در ساخت این صفحات، مخلوط گچ به همراه هوا و به صورت فشرده در بین دو سطح مقوایی قرار می گیرد و صفحه مستحکم و درعین حال سبک را می سازد.

این صفحات روکش دار گچی در 4 نوع مختلف و برای اهداف متفاوت مانند کناف سقف ساخته می ‌شوند:

 • صفحات روکش‌دار گچی معمولی RG: در سیستم‌های ساخت و ساز خشک، مانند دیوارهای جداکننده، دیوارهای پوششی و کناف سقف‌ های کاذب مورد استفاده قرار می گیرند.
 • صفحات روکش‌ دار گچی مقاوم در برابر رطوبت :  MR گچ سازنده این پنل‌ها، مقاوم در برابر رطوبت است و برای فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه مناسب است.
 • صفحات روکش‌دار گچی مقاوم در برابر حریق FR: گچ سازنده این پنل‌ ها دارای الیاف شیشه ‌ای است و برای پوشش‌ ستون‌ ها و تیرهای فولادی استفاده می شود.
 • صفحات روکش‌دار گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت FM: گچ تشکیل دهنده دارای الیاف شیشه ‌ای است و مقاوم در برابر رطوبت و حریق هستند. برای مثال در چاه ‌های تاسیساتی، به این نوع پنل ها نیاز است.

این چهار نوع صفحه از جهت ضخامت نیز متفاوت می‌ شوند:

 • ضخامت‌های 6 میلی‌متری: این صفحات برای منحنی‌های با قوس تند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • ضخامت 9.5 میلی‌متری: این صفحات برای اجرای قوس ‌ها، کاربرد دارند و نباید برای اجرای دیوار ها و یا سقف کاذب ساده مورد استفاده قرار بگیرند.
 • ضخامت 12.5 میلی‌متری: این صفحات بیشترین میزان تولید را دارند و برای دیوارهای جداکننده و پوششی، سقف‌های کاذب ساده و دکوراتیو مورد استفاده قرار می‌گیرند
 • ضخامت 15 میلی‌متری، 18 میلی‌متری و بالاتر: برای قرارگیری در فضاهای خاص که نیاز به استحکام بسیار بالا دارند مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

دیوارهای جداکننده: سازه هایی که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌ گیرند، به عنوان دیوارهای جدا کننده شناخته می‌ شوند و معمولا به دلیل غیر باربر بودن، نمی‌توانند وزن زیادی را تحمل کنند. این دیوارها به صورت انواع U شکل (runner) و یا C شکل (stud) ساخته می‌ شوند. دیوارهای پوششی را برای موارد زیر مورد استفاده قرار می ‌دهند:

 • بازسازی سریع و کارآمد دیوارهای بنایی قدیمی
 • پوشش دیوارهای بنایی جدید
 • بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان ها

انواع دیوارهای پوششی کناف هم شامل انواع بدون سازه و با سازه هستند. نوع اول به وسیله چسب خمیری مخصوص و به صورت مستقیم، به دیوار زمینه متصل می‌ شوند و در نوع دوم، صفحات به روی یک زیرساز فلزی پیچ می‌ شوند و به این ترتیب، به دیوار زمینه می‌ توانند متصل بمانند و یا مستقل از آن باشند.

 

کناف ساختمان‌ها ( طرح سقف کناف ، طرح کناف پذیرایی ) و انتخاب متخصص ماهر

مسلما با تغییرات جدیدی که در طراحی و دکوراسیون داخلی ایجاد می‌ شود، علاقه‌ مندی بیشتری به استفاده از این سازه خشک وجود دارد، اما نکته مهم آن است که متخصصین ماهر این کار را انجام دهند تا کار به بهترین شکل و کاملا تخصصی، انجام شود. از طریق این صفحه و ثبت سفارش می‌توانید مطمئن باشید با بهترین متخصصین در ارتباط خواهید بود.

 

ثبت رایگان سفارش

دیگه چی لازم داری؟

قیمت خدمات آچاره، منصفانه و عادلانه

ما همواره در ارائه قیمت‌های منصفانه به کاربران تلاش می‌کنیم و تعداد بالای درخواست خدمات، حضور تعداد قابل قبولی از متخصصین ماهر و متعهد فعال در آچاره و انجام موفقیت آمیز بسیاری از این سفارش‌ها، گواه خوبی بر این ادعاست.

0

متخصص فعال

0

درخواست مشتری

0

پیشنهاد متخصص

تخمین رایگان قیمت

سـوالات متداول

ثبت رایگان سفارش

کناف در سایر شهرها

همیشه در دسترس

در هر ساعت از شبانه‌روز آچاره از طریق وبسایت و اپلیکیشن در دسترس شماست.

پشتیبانی در دسترس

پشتیبانی آچاره در تمامی مراحل سفارش و انجام کار در کنار شماست.

مطمئن و قابل اعتماد

ما برای آسودگی شما، متخصصین را از چند طریق تایید صلاحیت می‌کنیم.

قیمت‌گذاری مناسب

آچاره کمک می‌کند شما سرویس مورد نیازتان را با قیمت مناسب دریافت نمایید.

آچارهاپ آچـاره را دانلـود کنید!

دانلود

ثبت اولین سفارش با ۱۰,۰۰۰ تومان تخفیف