در حال بارگذاری

اطلاعات خود را وارد کنید تا جهت سرویس‌دهی با شما تماس بگیریم.

سرویس وتنظیم موتورخانه ساختمان‌ها

ویژه شهر تهران

سرویس و تنظیم موتورخانه ساختمان ها در راستای کاهش هزینه های گاز مصرفی، افزایش بهبود عملکرد موتورخانه و افزایش سلامت خانواده ها به درخواست و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری آچاره در سال 98 انجام می گیرد.

اگر شما نیز در ساختمانی ساکن هستید که به سیستم موتورخانه‌ای مجهز است، ممکن است با مصرف بالای گاز و یا مشکلات جسمی مانند سرگیجه و سردرد روبرو شده باشید؛ شرایطی که به احتمال زیاد، با عملکرد نامناسب موتورخانه‌ها رخ می‌دهد.

اگر شما نیز در ساختمانی ساکن هستید که به سیستم موتورخانه‌ای مجهز است، ممکن است با مصرف بالای گاز و یا مشکلات جسمی مانند سرگیجه و سردرد روبرو شده باشید؛ شرایطی که به احتمال زیاد، با عملکرد نامناسب موتورخانه‌ها رخ می‌دهد.

در حقیقت، موتورخانه ها برای کارکرد صحیح، به سرویس و تنظیم سالانه نیاز دارند تا مصرف گاز و تولید آلاینده‌های آنها کنترل شود؛ به طوری که تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد، سرویس و تنظیم موتورخانه‌‌ها، کاهش 50% مصرف انرژی و کنترل 96% تولید گازهای سمی را در پی دارد.

در صورتی که ساختمان شما نیز مجهز به موتورخانه است، می‌توانید با شرکت در طرح سرویس و تنظیم موتورخانه ساختمان‌ها که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت تکنسین‌های آچاره اجرا می‌شود، با صرف هزینه ای کم، از بروز مشکلات اشاره شده، جلوگیری کنید.

شایان ذکر است که این طرح با هدف حمایت از محیط زیست و فرهنگ‌سازی در جهت کاهش مصرف انرژی و افزایش سلامت خانواده برگزار می‌شود؛ با شرکت در این طرح، می‌توانید مطمئن باشید علاوه بر مزایای اشاره شده، در حفظ محیط زیست نیز گام موثری برداشته‌اید.

معاینه فنی و تنظیم موتورخانه‌ها شامل چه مواردی است؟

تنظیم موتورخانه‌ها، ۱۰ مورد فنی را شامل می‌شود که در نتیجه آن، بیشترین مشکلات موجود در موتورخانه‌ها برطرف می‌شود. در ادامه، این لیست ۱۰ گانه معرفی شده‌اند:

معاینه فنی و تنظیم موتورخانه‌ ساختمان‌‌ها، چه مزایایی برای ساکنین ساختمان‌ها دارد؟

بهبود عملکردی که در پی سرویس و تنظیم موتورخانه‌ها‌، ایجاد می‌شود، مصرف گاز ساختمان را تا ۵۰% کاهش می‌دهد و از همین‌رو، تاثیر مستقیمی هم بر هزینه قبض گاز خانه‌ها خواهد داشت، به ویژه که در طول فصل سرما، مصرف گاز تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

بسیاری از ساکنین ساختمان ممکن است علائم دائمی مانند سرگیجه، سردرد و یا بی‌حالی را تجربه کنند، در حالی که دلیلی برای بروز این مشکلات، حتی با مراجعه به پزشک پیدا نمی‌کنند. در چنین وضعیتی، می‌توان به عواملی مانند عملکرد نامناسب موتورخانه‌ها مشکوک بود. چرا که عدم تنظیم موتورخانه‌ها می‌تواند منجر به تولید مقادیر زیادی گاز خطرناک کربن مونوکسید (CO) ‌شود.

این گاز به دلیل قرارگیری در جایگاه اکسیژن گلبول‌های قرمز، مانع از رسیدن اکسیژن به سلول‌های بدن می‌شود که نتیجه آن، کاهش هوشیاری، سرگیجه و سردرد است و متاسفانه در غلظت‌های بالاتر، منجر به بیهوشی و مرگ خاموش می‌شود.

چرا با معاینه فنی و تنظیم موتورخانه‌، گام موثری در جهت حفظ محیط زیست برداشته‌اید؟

طبق آمارهای رسمی منتشر شده، مصرف گاز در ایران، سه برابر میانگین مصرف جهانی است، به طوری که ایرانیان رتبه چهارم مصرف گاز در دنیا را دارند.

بخش زیادی از این مصرف بالا را، می‌توان به مواردی مانند عدم تنظیم تجهیزات مربوطه و در نتیجه اتلاف بالای انرژی نسبت داد و خبر خوب آن است که سرویس و تنظیم موتورخانه می‌تواند تاثیر مستقیمی بر کاهش مصرف گاز داشته باشد و بخشی از این مصرف انرژی را کاهش دهد.

اما داستان فقط به کاهش مصرف ختم نمی‌شود؛ بلکه تنظیم موتورخانه‌ها، تولید آلاینده محیطی مانند ناکس و گازهای گلخانه‌ای را هم کنترل می‌کند؛ ناکس، گروهی از گازهای بسیار واکنش پذیر با فرمول عمومی NOx ‌هستند و به صورت ذرات معلق در هوا، لایه قهوه‌ای رنگی را در آسمان مناطق شهری تشکیل می‌دهند و به این ترتیب از عوامل آلوده کننده هوا و تخریب لایه اوزن محسوب می‌شوند.

هزینه معاینه فنی و تنظیم موتورخانه برای هر ساختمان، چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه سرویس و تنظیم موتورخانه‌ها، مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ تومان برآورد شده است. اما با توجه به حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این طرح، ۵۰٪ از این هزینه ‌، توسط دولت پرداخت می‌شود و تنها مبلغی که ساکنین ساختمان پرداخت خواهند کرد، ۷۵,۰۰۰ تومان خواهد بود.