سیم کشی ساختمان و برق کشی ساختمان با آچاره

سیم کشی ساختمان و برق کشی ساختمان با آچاره

قیمت حداکثر و حداقل
300,000 - 100,000
ثبت رایگان سفارش
100,000
200,000
300,000

سیم کشی ساختمان و برق کشی ساختمان با آچاره

100,000
200,000
300,000
قیمت حداکثر و حداقل
300,000 - 100,000
آواتار کاربری
رویا ب. دروس
متخصص: احمد اکملی
1400/03/19
بسیار مسلط و باوجدان‌ هستند
آواتار کاربری
گیسو ن. بزرگراه شهید خرازی
متخصص: نادر آدینه وند
1400/03/17
ایشون بسیار باسواد هستند ، مشکل برق ما رو کاملا درست تشخیص دادند و حل کردند . علاوه بر کار حرفه ای و تخصص ایشون ، از نظر اخلاقی بسیار خوش رفتار ، باحیا و محجوب هستند . قیمت رو هم منصفانه با ما حساب کردند . از همه نظر عالی عالی عالی و یک متخصص professional هستند .

سیم کشی، برق کشی، نقشه کشی، لوله کشی و ... شغل هایی قدیمی و تاثیر گذار بوده اند. از بین این قبیل شغل ها در اینجا درباره سیم کشی صحبت می‌کنیم. آچاره قصد دارد در مورد آن ، شرح دهد. اصلا اهمیت این کار در چیست؟ مراحل آن، خطرات ناشی ازانجام آن و بعضی ترفندهای مربوط به این کار را خواهیم گفت و بیان می کنیم که آچاره چه نقشی در سلامت، کیفیت و قیمت این کار در ساختمان شما و تعمیر آن خواهد داشت.

خدمات سیم کشی آچاره دقیقا چه کاری انجام می‌دهد ؟

ما توصیه می کنیم که برای انجام این کار به هیچ عنوان، خودتان وارد عمل نشوید و از یک متخصص ماهر کمک بگیرید. با استفاده از خدمات آچاره شما می توانید به رایگان ، از قیمت‌ها مطلع شوید و یا درخواست بازدید و طراحی نقشه بدهید. شما می توانید از بین بیش از 3000 متخصص سیم کشی آچاره با توجه به امتیازات قبلی و نظرات سایر مشتریان بهترین و قابل اعتمادترین متخصص را انتخاب کنید و ساختمانتان را با خیال راحت به ایشان بسپارید.

چرا برای سیم کشی ساختمان و برق کشی آچاره را انتخاب کنیم؟

 • ثبت سفارش در آچاره رایگان است و اگر از مشخصات یا قیمت اعلام شده برقکار راضی نبودید می توانید بدون هزینه سفارش را لغو نمایید.
 • پشتیبانی آچاره همواره در کنار شماست. خدای ناکرده اگر حین سیم کشی ساختمان یا بعد از آن مشکلی برای شما پیش آمد می توانید مطمئن باشید که شکایت شما توسط نیروهای متعهد آچاره پی گیری می شود.
 • شما می توانید از هر کانال ممکن: وبسایت، اپلیکیشن، تلفن و حتی شبکه های اجتماعی سفارش سیم کشی ساختمان را ثبت کنید.
 • کل این فرایند از ثبت سفارش تا وقتی اولین تعمیرکار به شما پیشنهاد بدهد معمولا کمتر از 10 دقیقه طول می کشد.
 • شما سفارشسیم کشی ساختمان را به سامانه ای می دهید که 2 سال پیاپی در سال ها 1397 و 1398 اپلیکیشن برتر کشور در حوزه خدمات منزل در جشنواره وب و موبایل شده است.
 • شما در این انتخاب تنها نیستید. بیش از 15000 نفر تا کنون از این خدمات آچاره استفاده کرده اند.

ثبت رایگان سفارش

اطمینان با آچاره

تمامی متخصصین آچاره از کارشناسان مجرب و حرفه‌ ای هستند، آن ها دارای گواهی عدم سوءپیشینه بوده و از تمام فیلترهای تایید صلاحیت عبور کرده اند؛ همچنین تمامی خدمات آچاره بیمه هستند و از زمانی که متخصص سفارش شما را قبول می کند و به محل شما می آید، خدمات و متخصصین تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. با ثبت سفارش در سامانه آچاره می توانید مطمئن باشید که هرگونه مشکل در سیم کشی ساختمان شما در محل و با کمترین زمان و هزینه لازم انجام می شود. در صورت بروز مشکل می توانید با پشتیبانی ازساعت 8 صبح تا 21 شب تماس گرفته و پیام های خود را با ما در میان بگذارید. آچاره برای جلب رضایت مشتری تلاش می کند و همواره پیگیر نظرات و درخواست های شما در این مجموعه است.

نحوه محاسبه هزینه خدمات سیم کشی ساختمان

با توجه به اینکه جزییات مربوط به کار سیم کشی ساختمان و برق کشی ساختمان توسط مشتری اعلام می شود، ارائه یک قیمت ثابت و مشخص، قبل از ثبت سفارش، کار سختی بوده و هزینه خدمات، بعد از اعلام جزییات کار مشتری، توسط متخصص اعلام می شود. مشتری می تواند بر اساس امتیازات، تعداد کارهای انجام شده، نظرات دیگر مشتریان و در نهایت هزینه اعلام شده توسط متخصص، فردی را برای انجام کار سرویس سیم کشی ساختمان انتخاب کند. در صورتی ‌که هزینه اعلام شده توسط متخصص مربوط به سرویس سیم کشی ساختمان مورد توافق مشتری نباشد، سفارش بدون دریافت هیچ هزینه‌ای لغو خواهد شد.

برق کشی ساختمان ؟ چه معنی می‌دهد؟

برق کشی ساختمان کل فرایندی است که طی آن جریان الکتریکی از منبع ورودی (همان برق کوچه) به داخل ساختمان و اجزای مورد نیاز آن می‌رسد. این عمل حاصل یک کار مهندسی است و از روی نقشه انجام می شود. در ادامه مطمئن می‌شویم که برق به تمام لوازم برقی مورد نیاز خانه می‌رسد. به همین دلیل سیم کشی آشپزخانه، پذیرایی، اتاق ها و نقشه کلید پریزها اهمیت بسیاری دارد.

سیم کشی چه اهمیتی دارد ؟

شاید باورتان نشود اما حدود 35% آتش سوزی خانه ها به علت اتصال در سیم های برق صورت می گیرد. فقط در کمتر از 4 ماه ابتدایی سال 1398 اتصالی در سیم برق ساختمان باعث 357 آتش سوزی تنها در اهواز شده است. حوادث صرفا بخشی از مشکلاتی هستند که یک کار معیوب می تواند ایجاد کند. کار غیراصولی می تواند با ایجاد خرابی های متعدد ، دردسر ایجاد کند. مکان یابی اشتباه ناشی از نقشه غیرمهندسی می‌تواند زندگی را بر شما سخت کند. تصور کنید که پریز برق پشت تخت خواب یا مبل قرار گرفته است و هر وقت میخواهید سشوار کنید یا جارو برقی بزنید باید تخت و مبل را جابه جا کنید. در این مورد اگر فقط کمی حرفه و فن خوانده باشید، متوجه می‌شوید یک وقت‌هایی مشکل از وسایل نیست، بلکه برق کشی ساختمان مشکل دارد. با توجه به اهمیت برق ساختمان و به خصوص مواردی که با جان شما و عزیزانتان سر و کار دارد، ما توصیه نمی‌کنیم که خودتان سیم کشی ساختمان را انجام دهید. این مطلب می تواند به شما کمک کند که برخی تعمیرات جزیی را انجام دهید و بتوانید بر کار منزل خودتان نظارت کنید تا مطمئن شوید سیم کش مربوطه(!) کارش را به درستی انجام داده است. توصیه ما این است که برای این کار از خدمات سیم کشی آچاره یا سایر برندهای معتبر استفاده کنید.

ثبت رایگان سفارش

استانداردها و قواعد سیم کشی برق ساختمان

همان طور که دیدیم برق کشی ساختمان ، موضوعی پراهمیت و خطرناک است. اما خبر خوب این است که اصول و استانداردهای آن کاملا مشخص شده اند و اگر نقشه شما طبق این اصول طراحی و اجرا شده باشد خیالتان می تواند کاملا از نظر ایمنی ساختمانتان راحت باشد. تمام این اصول در -مبحث 13 مقررات ملی ساختمان: طراحی و اجرای تاسیسات برقی ساختمان ها- ذکر شده اند. آخرین نسخه کامل آن در سال 1388 توسط وزارت مسکن و شهرسازی در 93 صفحه به طور مفصل منتشر شده است که در اینترنت و در وبلاگ آچاره قابل دسترسی است.

مقررات ملی ساختمان در مبحث 13 چه مواردی را توضیح می دهد؟

در مقررات ملی ساختمان به طور مفصل و بر اساس فرمول های مهندسی درباره اینکه سطح مقطع سیم ها در هر جا چقدر باید باشد، هر فیوز چه ظرفیتی دارد یا فاصله سیم ها و ظرفیت جعبه های تقسیم و اتصال چقدر باید باشد و بسیاری موارد دیگر بحث شده است. خروجی مبانی محاسباتی مقررات ملی ساختمان با توجه به عرف رایج ساختمان و مواد و متریال موجود در بازار کشورمان می تواند چنین مواردی باشد: یا موارد کاربردی تری از این قبیل در مقررات ملی برق کشی ساختمان بیان شده است:

 • تمام کلیدهای روشنایی ۱۱۰ تا ۱۲۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشند.
 • پریز آشپزخانه ۶۰ و یا ۱۲۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.
 • پریز حمام ۱۲۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.
 • کلید کولر ۱۳۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.
 • فاصله کلیدهای ساختمانی از کف: ۱۱۰ تا ۱۲۰ سانتی متر
 • فاصله پریزهای برق، تلفن و آنتن ساختمان از کف: ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر
 • فاصله جعبه فیوز ساختمان از لوله های گاز و آب: ۱ متر
 • فاصله پنل و گوشی آیفون ساختمان از کف: ۱۴۰ تا ۱۵۰ سانتی متر
 • فاصله آویز لامپ ها از سقف ساختمان: ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر
 • فاصله قوطی ها از چارچوب ساختمان: ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر
 • فیوز روشنایی: ۱۰ آمپر
 • فیوز پریزها: ۱۶ آمپر
 • فیوز کولرگازی و فیوز اصلی ساختمان: ۲۰ آمپر
 • فیوز کنتور ساختمان: ۲۵ آمپر

قیمت سیم کشی ساختمان وبرق‌ کشی ساختمان ، به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت این کار قبل از هر چیز، با توجه به نقشه تعیین می گردد. طبق نقشه مشخص می شود که متراژ کار چقدر است، چند متر و از چه نوع کابلی مورد نیاز است، چه متریالی بجز سیم مانند جعبه های تقسیم، داکت یا فیوز مورد نیاز است. علاوه بر این‌ها هزینه دستمزد هم به مخارج اضافه می گردد و البته که خود جناب مهندس برق هم کشیدن نقشه را برای رضای خدا انجام نمی دهد! برای اطلاع از قیمت این کار در منزل خود شما می توانید به قسمت خدمات سیم کشی ساختمان آچاره مراجعه کنید.

مراحل سیم کشی ساختمان چیست؟

این کار نیز مانند سایر کارهای ساختمانی مراحل متعددی دارد. با توجه به پیشرفت مراحل ساخت، اقدامات مختلفی در این زمینه صورت می‌گیرد. بعضی مراحل قبل از کاشی کاری و سفید کاری است و بعضی دیگر به مراحل بعد از آن موکول می‌شود. بعضی مراحل باید قبل از نقاشی ساختمان صورت پذیرد و برخی مراحل بعد از آن انجام می‌شود. به طور کلی و عمومی برای مراحل زیر طی می شود:

 • نقشه سیم کشی ساختمان: همان طور که اشاره کردیم قدم اولیه ، کشیدن نقشه است و گام های بعدی با توجه به آن انجام می شود.
 • مشخص کردن اندازه ها و خط تراز: در نقشه ، جای کلید پریزها مشخص شده است. باید این جاها روی دیوار مشخص شود و همه ی کلید پریزها نیز طبق استاندارد تراز باشند. برای مشخص کردن خط تراز ، اوستاکارهای سنتی از شلنگ تراز استفاده می کنند که با دقت و براساس قانون قدیمی ظروف مرتبط ارتفاع پریزها در اتاق های مختلف را مقایسه می کند. اما مهندسین جدید از دوربینهای لیزری استفاده می کنند که همان کاربرد را دارد ولی هیچ کس خیس نمی‌شود!
 • کنده کاری: این گزینه تا حدی مربط به همان هنر قدیمی کنده کاری است که خیلی ها آن را بلدند. مسیر لوله ها و سیم ها داخل جدار دیوار باید کنده شود تا سیم ها از آن عبور کنند.
 • سوراخ کردن محل روشنایی های سقفی: این سوراخ کاری با ابزار مخصوص صورت می پذیرد و سقف آشپزخانه یا پذیرایی را برای نصب روشنایی و لوستر آماده می‌کند.
 • قوطی گذاری: کلید پریزها خودشان خود به خود در دیوار جا نمی شوند و باید ابتدا در محلی که قرار است نصب شوند، قوطی گذاری شود تا بعد کلید پریزها درون قوطی قرار گیرند و مستقیم هم با گچ دیوار تماس نداشته باشند چون بسیار خطرناک و حادثه ساز است.
 • جوشکاری و ساپورت: گاهی اوقات برای فیکس کردن و تثبیت لوله پولیکا نیاز به جوشکاری و زدن ساپورت یا به اصطلاح دستک زدن هستیم. نگران نباشید با چند تا خالجوش قضیه حل می شود.
 • لوله گذاری: بعد از اینکه مسیر کابل ها درون دیوار کنده شد باید لوله گذاری انجام شود. در واقع سیم، داخل قوطی کشیده می شود و مستقیم قرار نیست با مصالح دیوار در تماس باشد. چرا لوله گذاری لازم است؟ از پوسیدگی سریع و اتصالی سیم ها جلوگیری می‌کند. این نکته امکان تعویض را بدون نیاز به خراب کردن کل ساختمان می دهد! فقط نوعی از ساختمان را تصور کنید که دور سیم ها با گچ و آجر مستقیم پوشیده باشد. اگر تجربه داشته باشید می دانید که نمی توانیم آنها را هل دهیم! از بچگی دیده ایم وقتی بخواهیم آنها را هل بدهیم جلو نمی‌رود و شکم می دهد. برای این کار و عبور دادن سیم از لوله از انواع فنرها استفاده می شود که جنس خاصی دارند و به سیم وصل می شوند و  قابلیت هل داده شوندگی دارند!
 • نصب جعبه فیوز و جعبه آنتن: در این مرحله بعد از نصب جعبه ها آنها را در محل های مشخص شده در نقشه تراز می کنیم.
 • سیم بندی ساختمان: تا اینجای کار همه مقدمات فراهم شده اند تا حضرات سیم تشریف فرما شوند. در این مرحله آن هایی که از لوله ها عبور کرده اند به نزدیکی کلید پریز ها و قوطی های روشنایی می رسند. این مرحله در واقع اصلی ترین قسمت کار که پیکربندی برق کشی ساختمان است ، انجام می شود.
 • نصب فیوز و آنتن: اگر یادتان باشد جعبه های فیوز و انتن نصب شده بود. حالا نوبت نزول اجلال خودشان است.
 • نصب : در مراحل انتهایی هستیم ، نگران نشوید. سیم ها تا نزدیکی کلید پریزها و قوطی ها رسیده اند و حالا به آنها وصل می شوند. حتما می دانید که ابزار اصلی این مرحله چیست: بله. فازمتر!
 • نصب تجهیزات برقی مثل تابلو برق ها هم در صورت وجود انجام می شود.

مراحلی که برای این قسمت توضیح دادیم کلیت کار است و بسته به شرایط ممکن است ترتیب آن عوض شود یا بعضی قسمت ها حذف و اضافه شود. برای جلوگیری از برخی مراحل مانند تمیزکردن لوله ها یا قلع اندود کردن اتصالات در موارد مورد نیاز صرف نظر کردیم.

دام که ممکن استگرفتارشان شوید.

 1. هنگام این کار مواظب باشید چراغ های جدید را به سیم کشی های قدیمی وصل نکنید. چون توان مصرفی برخی چراغ های جدید از ظرفیت برق کشی های قدیمی بیشتر است و ممکن است ذوب‌شان کند یا اتصالی کنند. بخصوص اگر این کار ، قدیمی تر از سال 1367 باشد. در صورت لزوم حتما از جعبه اسپلیس استفاده کنید.
 2. اتصال در بیرون جعبه اتصال بسیار خطرناک است. گاهی از سر تنبلی یا بی‌حوصلگی ، ممکن است بخواهیم دو سیم را مستقیم ، به هم وصل کنیم اما این مخالف اصول ایمنی این کار است.
 3. سیم ها را خیلی نزدیک به هم از لوله ها و حفره ها رد نکنیم. در هر حفره 8/7 اینچ حداکثر 3 عدد باید رد شود. رعایت نکردن هر یک از این موارد می تواند خدای ناکرده منجر به حادثه شود.
 4. اگر قصد دارید این کار را برای ساختمان جدیدتان انجام دهید یا سیم کشی ساختمان قدیمیتان را عوض کنید ، می توانید از سوکت های هوشمند بجای پریزهای برق قدیمی استفاده کنید. پریزهای قدیمی هنگام برق کشی ساختمان راحت تر و ارزانترند اما وقت استفاده می بینید که سوکت های هوشمند چقدر زندگی را راحت می کنند. آنها به تلفن همراه شما وصل می شوند و فرمان می گیرند. به قرن 21 خوش آمدید.
 5. یکی از مفاهیم قدیمی این کار ، ارت کردن یا اتصال آن ها به زمین است که باعث تخلیه ی بار اضافی شبکه آن ها در هنگام حوادثی نظیر صاعقه می شود. لوله های قدیم فاضلاب از جنس فلزی بودند و سیم کشی های قدیمی از آنها به عنوان الکترود زمینی استفاده می کردند. اما حواستان باشد لوله های جدید از جنس پلاستیکی و عایق هستند و این کاربری را ندارند.
 6. در روشنایی‌های رو به پایین یا همان چراغ های آویزان از سقف خودمان ، حداقل 3 اینچ فاصله بین عایق و اتصالات بالایی بگذارید. به طور کلی در این کار با حوصله عمل کنید. آن ها را نزدیک بهم عبور ندهید.
 7. اما مهمترین و پیچیده ترین توصیه که حتما باید هنگام برق کشی ساختمان رعایت کنید: وقت این کار همیشه برق را قطع کنید!

ترفند سیم کشی برق ساختمان که می توانید با آنها خودی نشان دهید.

اگر از 7 دام قبلی به سلامت گذشتید حالا 7 ترفند به شما می گوییم که با آنها می توانید مانند متخصصین باتجربه رفتار کنید. در واقع اگر اینها را به متخصصی که دارد در منزل شما کار می کند بگویید ، خودش حساب کار دستش می آید.

 1. کلاف های کابل عموما بصورت پیچ خورده ودر یک محفظه پلاستیکی قرار دارند. هنگام استفاده باید صاف باشند. برای حل این مشکل بهتر است چند دور چند دور از محفظه پلاستیکی بیرونشان بیاورید تا شاکله اصلی کلاف حفظ شود. ابتدا کابل را صاف کنید و سپس بیرون بکشید. اگر هنگام صاف کردن از یک سوراخ دیوار هم رد کنید که چه بهتر.
 2. داخل جعبه تقسیم معمولا بسیار شلوغ و درهم و برهم است. برای مرتب کردن آن می توانید از پیگتیل استفاده کنید.
 3. برای ایجاد یک شبکه سیمی از گیره قلاب دار استفاده کنید. این مشابه همان فنر سیم کشی است. سر سیم را لخت کنید و از قلاب رد کنید و سپس دوباره به جای اولیه برگردانید.
 4. وقتی یک لامپ وصل می کنید سر و ته سیم دست خودتان است ! اما تصور کنید دارید 20 رشته از آن را از این سر ساختمان به آن سر ساختمان می کشید. تمام آن ها هم یک شکل اند. برای اینکه بدانید کدام سیم باید به کجا وصل شود ، برای این کار باید سیم ها را علامت گذاری کنید. یعنی همان اول کار که سر و ته آن دست خودتان است یک علامت مشخص روی دو سر آن بگذارید.
 5. برای این کار بهتر است سیم ها را همان ابتدا با فازمتر یا تستر تست کنید تا اگر ایرادی دارد همان اول متوجه شوید. در غیر این صورت بعد از انجام کار ممکن است ببینید که جریان الکتریسیته برقرار نشود و خیلی سخت است که بفهمید مشکل از کجاست و تازه اگر بفهمید که مشکل از سیم بوده ، عوض کردن سیمی که از داخل لوله رد شده خیلی سخت تر از عوض کردن آنی است که از داخل لوله رد نشده است!
 6. برای اینکه به چند کلید از یک سیم ، برق برسانید، ابتدا مثلا 3 جای مختلف سیم فاز را لخت کرده و داخل جعبه برق قراردهید. سپس از هر قسمت لخت شده یک اتصال برای کلید بگیرید. با این روش در مصرف آن صرفه جویی کرده اید و جعبه برقتان خلوت تر شده است.
 7. همان طور که چندین بار گفتیم داخل جعبه تقسیم بسیار شلوغ است. در نتیجه بعد از اینکه آن ها را آنجا گذاشتید خم و راست کردن یا لخت کردنش بسیار سخت است. در نتیجه بهتر است ابتدا با اندازه گیری و علامت گذاری محل اتصالات آن را لخت کنید و سپس برای برق کشی ساختمان در جعبه قرار دهید.

ثبت رایگان سفارش

توکار یا روکار ؟ مسئله این است.

ذهنتان سراغ شکسپیر نرود. هنوز داریم درباره سیم کشی حرف میزنیم. عمده مواردی که تا اینجا صحبت کردیم درباره مورد توکار بود. اما در بعضی موارد برق کشی ساختمان به صورت روکار انجام می شود یا اولویت دارد. اندکی درباره انواع این کار توضیح می دهیم و بیان می کنیم که هر کدام چیست و چه مزایایی دارد. سیم کشی توکار در برق کشی ساختمان: همان طور که از اسمش بر می آید در این کار سیم ها و کابل ها از داخل دیوار رد می شود و جلوی چشم نیست. این عمل انواع مختلفی دارد:

 •  با جعبه تقسیم: این نوع از قدیمی‌ترین موارد برق کشی ساختمان است. اگر دقت کرده باشید در خانه مادربزرگ ها حدود 30 سانتی متر پایین سقف گاهی یک جعبه مربع شکل داخل دیوار تعبیه شده است. این همان جعبه تقسیم است که آن ها افقی یا عمودی از آن خارج می شوند. جعبه تقسیم دقیقا بالای پریز قرار می گیرد.
 •  توکار با جعبه کلید و پریز: برای استقرار بهتر کلید و پریزها ، یک جعبه پشت آنها قرار می گیرد تا فضای خالی ایجاد کند. هم نصب راحت تر است و هم مانع اتصال می شود. در نتیجه هنگام خرابی ، بدون تخریب دیوار می توان کلید پریز را تعویض کرد.
 •  توکار با جعبه فیوز: این جدیدترین روش است و برای آپارتمان های جدید و چند واحدی بیشترین کاربرد را دارد. در این روش تمام سیم های به کار رفته در سیم کشی ساختمان در نهایت به جعبه فیوز می رسد و برای انجام هر قسمت از ساختمان یک فیوز جداگانه در نظر گرفته می شود.

به طور کلی در قسمت توکار، چون سیم ها در معرض آفتاب یا رطوبت یا ضربه نیستند از ایمنی بیشتری برخورداریم. همچنین چون آن ها از چشم پنهانند مشکلی در زیبایی بصری ساختمان ایجاد نمی کنند. در برق کشی ساختمان روکار ، سیم ها از درون داکت ها و عموما از پای دیوارها رد می شوند. سیم کشی روکار نیازمند داکت کشی و تراکینگ است و هنگامی که بعد از نازک کاری میخواهیم نقشه را عوض کنیم بسیار کاربردی است. در قسمت روکار عیب یابی بسیار راحت تر است و همین طور رفع نقص و خرابی نیز نسبت به توکار دردسر کمتری دارد.

نتیجه: برای انجام این کار در اماکن اداری و تجاری که زیبایی اهمیت کمتری دارد از روکار و در منازل از توکار بیشتر استفاده می شود. این را هم در نظر داشته باشید که می توان از ترکیب هر دو نوع سیم کشی ساختمان استفاده کرد و بخشی  را توکار و بخش دیگر را روکار انجام داد. توصیه نمی کنیم که برای برق کشی ساختمان خودتان وارد عمل شوید. شما می توانید از متخصصین آچاره یا سایر برندهای معتبر استفاده کنید. همچنین اگر مطالب این صفحه را خوانده باشید خودتان به خوبی می توانید بر کار متخصص  نیز نظارت کنید تا ببینید متخصصان آچاره چقدر در کارشان واردند.  

قیمت خدمات آچاره، منصفانه و عادلانه

ما همواره در ارائه قیمت‌های منصفانه به کاربران تلاش می‌کنیم و تعداد بالای درخواست خدمات، حضور تعداد قابل قبولی از متخصصین ماهر و متعهد فعال در آچاره و انجام موفقیت آمیز بسیاری از این سفارش‌ها، گواه خوبی بر این ادعاست.

9,303
متخصص فعال
25,464
درخواست مشتری
53,802
پیشنهاد متخصص

سوالات متداول

خدمت سیم کشی و برقکاری در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟
همیشه در دسترس | آچاره
همیشه در دسترس
در هر ساعت از شبانه‌روز آچاره از طریق وبسایت و اپلیکیشن در دسترس شماست.
پشتیبانی در دسترس | آچاره
پشتیبانی در دسترس
پشتیبانی آچاره در تمامی مراحل سفارش و انجام کار در کنار شماست.
مطمئن و قابل اعتماد | آچاره
مطمئن و قابل اعتماد
ما برای آسودگی شما، متخصصین را از چند طریق تایید صلاحیت می‌کنیم.
قیمت‌گذاری مناسب | آچاره
قیمت‌گذاری مناسب
آچاره کمک می‌کند شما سرویس مورد نیازتان را با قیمت مناسب دریافت نمایید.