بخیه زدن و کشیدن بخیه

بخیه زدن و کشیدن بخیه

بخیه زدن و کشیدن بخیه

بخیه زدن و کشیدن بخیه

یکی از آزاردهنده و دلخراش‌ترین لحظاتی که ممکنه برای شما پیش بیاد، لحظه‌ای هست که خدایی نکرده زخمی می‌شید؛ این زخم و جراحت ممکنه دلایل متعددی داشته باشه، اما به هر دلیلی که باشه، زخم، زخمه و شما رو اذیت می‌کنه؛ در این بین بعضی از زخم‌ها و جراحات هستند که خیلی شدیدند و نیاز به بخیه دارند. بخیه برای بستن زخم‌ها در انواع مختلف جراحی‌ها استفاده می‌شه. بخیه زدن معمولا به فرآیند پزشکی بستن زخم با نخ بخیه گفته می‌شه. اما بخیه زدن و کشیدن بخیه باید به چه صورتی باشه تا کمتر اذیت بشید؟!

بخیه زدن و کشیدن بخیه کاریست تخصصی

اگرچه که بخیه زدن کاری معمولیه اما به توجهات پزشکی خاصی نیاز داره. کشیدن بخیه با خطرات زیادی همراهه و بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که این کار در مطب اون‌ها انجام بشه اما این کار برای همه افراد الزامی نیست. اگر شما تصمیم دارید که در منزل بخیه‌‌های خودتون رو بکشید، خیلی مهمه که چند نکته رو در در نظر داشته باشید که در ادامه بهش اشاره کردیم؛

آیا امکان بخیه زدن یا کشیدن بخیه در منزل وجود داره؟

در حالت کلی، کشیدن بخیه توسط خود شما ایده خوبی نیست! زمانی که پزشک شما بخیه‌ها رو می‌کشه، زخم شما رو برای داشتن عفونت، درمان مناسب و بسته شدن زخم کنترل‌‌‌ می‌کنه. اما یه راه حل برای بخیه زدن یا کشیدن بخیه در منزل وجود داره؛ اینکه متخصصان این کار رو به خونه خودتون ببرید! با این روش دیگه لازم نیست نگران چیزی باشید.

بخیه زدن و کشیدن بخیه با آچاره

 آچاره در راستای راحتی بیشتر شما و رفع نیازهای روزمره‌تون، سرویس بخیه زدن و کشیدن بخیه در محل رو با بهر‌ه‌گیری از بهترین متخصصین که همگی در کار خود متبحر و باتجربه هستند،‌ به شما عزیزان ارائه می‌ده. تمامی کارشناسان ما دارای مدرک معتبر و تجربه کافی هستند؛ ضمنا شما می‌تونید با توجه به رزومه و امتیازات و همین‌طور قیمت پیشنهادی متخصصین ما، انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

اطمینان با آچاره

ما به عنوان رابط بین شما و مراکز پرستاری معتبر کشور، بدون هیچ هزینه اضافی، تمام مشکلات بخیه زدن و کشیدن بخیه رو از سر راه شما برمی‌داریم. آچاره با بهره‌گیری از متخصصان حرفه‌ای در مراکز معتبر، ‌با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت، سرویس بخیه زدن و کشیدن بخیه در محل رو به شما عزیزان ارائه می‌ده. کارشناس در هنگام رسیدن به محل شما، خودش رو معرفی می‌کنه و خدمات بخیه رو با کلیه وسایل استریل انجام می‌ده؛

انواع نخ بخیه از نظر جذب

 • نخ‌های بخیه قابل جذب: در نوع قابل جذب، اجزای نخ می‌تونه در بافت بدن از هم متلاشی بشه و معمولا بعد از دو تا شش ماه ناپدید می‌شه.
 • نخ‌های بخیه غیرقابل جذب: نوع غیرقابل جذب در مقابل تخریب بیولوژیکی، مقاوم بوده و به عنوان یک جسم خارجی در محل، باقی می‌مونه تا این‌که از محل دور بشه و یا توسط بافت به بیرون فرستاده بشه.

انواع نخ بخیه از نظر جنس

برای تولید نخ بخیه ممکنه از الیاف فلزی، الیاف طبیعی (کتان، ابریشم، پنبه)، کولاژن، روده حیوانات و الیاف مصنوعی استفاده بشه. در این بین نخ‌های بخیه فلزی قوی‌ترین و انواع طبیعی ضعیف‌ترین اون‌ها هستند.

 • نخ تهیه شده از روده حیوانات و کولاژن
 • نخ مصنوعی قابل جذب
 • نخ ابریشمی 
 • نخ پنبه‌ای و کتانی
 • نخ پلی استری
 • نخ پلی الفینی

مراقبت از بخیه

بخیه‌‌‌هایی که برای بستن بریدگی‌های عمیق در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید به طور مناسب مورد مراقبت قرار بگیرند. برای مراقبت از بخیه‌ها به این نکات توجه داشته باشید:

 • بخیه‌ها رو تمیز و خشک نگه دارید؛ باید بتونید ناحیه رو سه روز بعد از بخیه زدن بشویید.
 • اگر پزشک شما توصیه کرد، بعد از 24 ساعت، زخم رو به آرومی با آب پاک کنید، اون رو کاملا خشک کنید و دوباره رو پانسمان کنید.
 • اگر مایع زرد روشنی از زخم بیرون بزنه، ممکنه لازم باشه زخم رو پوشیده نگه دارید.
 • در صورت تایید پزشک، از مقداری پماد آنتی بیوتیک روی زخم استفاده کنید تا خطر عفونت کاهش پیدا کنه.
 • برای کاهش درد و تورم، حداکثر تا دو روز پس از بخیه زدن، سعی کنید تا اون‌جا که ممکنه زخم رو بالاتر از سطح قلب نگه دارید.

قیمت خدمات آچاره، منصفانه و عادلانه

ما همواره در ارائه قیمت‌های منصفانه به کاربران تلاش می‌کنیم و تعداد بالای درخواست خدمات، حضور تعداد قابل قبولی از متخصصین ماهر و متعهد فعال در آچاره و انجام موفقیت آمیز بسیاری از این سفارش‌ها، گواه خوبی بر این ادعاست.

سوالات متداول

خدمت زدن و کشیدن بخیه در منزل در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟
همیشه در دسترس | آچاره
همیشه در دسترس
در هر ساعت از شبانه‌روز آچاره از طریق وبسایت و اپلیکیشن در دسترس شماست.
پشتیبانی در دسترس | آچاره
پشتیبانی در دسترس
پشتیبانی آچاره در تمامی مراحل سفارش و انجام کار در کنار شماست.
مطمئن و قابل اعتماد | آچاره
مطمئن و قابل اعتماد
ما برای آسودگی شما، متخصصین را از چند طریق تایید صلاحیت می‌کنیم.
قیمت‌گذاری مناسب | آچاره
قیمت‌گذاری مناسب
آچاره کمک می‌کند شما سرویس مورد نیازتان را با قیمت مناسب دریافت نمایید.