همیشه هنر ایرانی در همه جای دنیا زبان‌زد خاص و عام بوده و هست؛ این هنر شاخه‌های متفاوت و گسترده‌ای داره؛ یکی از این هنرهای زیبا،‌ رودوزی روی پارچه هست؛ حتما شما هم پارچه‌های این‌چنینی که پر از رنگ‌های زیبا هستند رو دیدید و دقایقی رو محو تماشای اون‌ها بودید: رودوزی سنتی، هنر آراستن پارچه‌های ساده با نخ‌‌های ابریشمی و پشمی رنگیه. هنر رودوزی از دیرباز در تمام نقاط جهان انجام‌ می‌شده و‌ می‌شه. اما رودوزی سنتی تماما با دست انجام‌ می‌شه و در کشور ما دارای تنوع بسیاری هست. فقط کافیه تا به هنرمند ایرانی مقداری پارچه‌ی بی روح، نخ و سوزن بدن تا روح زندگی رو بر پیکره‌ی پارچه بدمند!

لوازم مورد نیاز در رودوزی

  • پارچه: پارچه‌‌های مورد استفاده در رودوزی اکثرا ساده و بدون نقش هستند تا بستری مناسب برای دوخت طرح بر اون باشند. جنس اون‌ها اغلب از پنبه و پشم هست.
  • نخ: تمام نقش و نگار‌‌های که در هنر رودوزی بر پارچه‌‌های خام زده‌ می‌شن همگی به وسیله نخ‌ هستند که‌ می‌تونند از جنس پشم، پنبه و ابریشم باشند. نخ دمسه (که در رنگ‌های گوناگون در بازار موجوده) نخ ملیله (مفتول‌‌های فنری بسیار نازک فلزی از جنس طلا و نقره)
  • سوزن یا قلاب: در رودوزی پارچه‌‌های ضخیم از سوزن بیتوین (between) و برای رودوزی منجوق و پولک از سوزن منجوق دوزی که ظریف‌تر هست استفاده‌ می‌شه. برای دوخت برخی رودوزی‌ها مثل قلاب دوزی یا رشتی دوزی از قلاب استفاده‌ می‌شه.

 رودوزی با آچاره

آچاره در راستای راحتی شما و رفع نیازهای روزمره‌تون، سرویس رودوزی رو با بهترین قیمت و کیفیت،‌ در سریع‌ترین زمان ممکن و زیر نظر متخصصان حرفه‌ای خیاطی،‌ به شما ارائه می‌ده؛ ضمنا شما می‌تونید با توجه به سوابق و امتیازات متخصصان و قیمت‌های پیشنهادی اون‌ها،‌ انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

پته دوزی

پته دوزی نوعی از سوزن‌دوزی‌ها و صنایع دستی و سنتی ایرانیه و یکی از مهم‌ترین صنایع دستی کرمان‌ه که طی اون تمام سطح پارچه به وسیله‌ی بخیه‌‌های رنگی پوشیده‌ می‌شه وهنرمندانی که اکثرا زنان و دختران خانه‌دارهستند نقوشی ذهنی رو بر زمینه‌ی پارچه‌ای پشمی ضخیمی که عریض نامیده‌ می‌شه، می‌دوزند .به طور کلی پته دوزی به نوعی دوخت اطلاق‌ می‌شه که تمام زمینه و گاهی قسمت بیشتر زمینه با نخ‌‌های کرکی الوان و پشمی یا ابریشمی و به ندرت نخ گلابتون دوخته‌ می‌شه .

تکه دوزی

تکه دوزی از دیگر صنایع دستی ایرانه و دوخت اون به این صورته که قطعات ریز و درشت و رنگارنگ پارچه‌‌های مختلف به یکدیگر متصل‌ می‌شن. این قطعات از انواع پارچه‌‌های: ساده، گلدار، چهارخانه، راه راه و خال‌دار تهیه‌ می‌شن. نام چهل تکه هم به خاطر استفاده از تکه‌‌های مختلف در تعداد زیاد بر روی این هنر دستی گذاشته شده؛ تکه‌‌های پارچه عموما به شکل: مربع؛ مثلث؛ مستطیل‌‌های ریز و درشت و لوزی بریده شده و از پشت با کوک به یکدیگر وصل‌ می‌شن و بعد به وسیله‌ی دوخت‌‌های ریز به هم دوخته و محکم‌ می‌شن .

قیمت خدمات آچاره، منصفانه و عادلانه

ما همواره در ارائه قیمت‌های منصفانه به کاربران تلاش می‌کنیم و تعداد بالای درخواست خدمات، حضور تعداد قابل قبولی از متخصصین ماهر و متعهد فعال در آچاره و انجام موفقیت آمیز بسیاری از این سفارش‌ها، گواه خوبی بر این ادعاست.

همیشه در دسترس | آچاره
همیشه در دسترس
در هر ساعت از شبانه‌روز آچاره از طریق وبسایت و اپلیکیشن در دسترس شماست.
پشتیبانی در دسترس | آچاره
پشتیبانی در دسترس
پشتیبانی آچاره در تمامی مراحل سفارش و انجام کار در کنار شماست.
مطمئن و قابل اعتماد | آچاره
مطمئن و قابل اعتماد
ما برای آسودگی شما، متخصصین را از چند طریق تایید صلاحیت می‌کنیم.
قیمت‌گذاری مناسب | آچاره
قیمت‌گذاری مناسب
آچاره کمک می‌کند شما سرویس مورد نیازتان را با قیمت مناسب دریافت نمایید.