نقاشی ساختمان ، به همراه لیست قیمت نقاشی ساختمان سال 1400

نقاشی ساختمان ، به همراه لیست قیمت نقاشی ساختمان سال 1400

قیمت حداکثر و حداقل
4,385,000 - 500,000
ثبت رایگان سفارش
500,000
2,442,500
4,385,000

نقاشی ساختمان ، به همراه لیست قیمت نقاشی ساختمان سال 1400

500,000
2,442,500
4,385,000
قیمت حداکثر و حداقل
4,385,000 - 500,000
رنگ روغن با زیرسازی
هر متر مربع 27,000 - 35,000 تومان
رنگ روغن بدون زیرسازی
هر متر مربع 25,000 - 28,000 تومان
رنگ پلاستیک با زیرسازی
هر متر مربع 21,000 - 28,000 تومان
رنگ پلاستیک بدون زیرسازی
هر متر مربع 19,000 - 22,000 تومان
رنگ اکریلیک با زیرسازی
هر متر مربع 26,000 - 34,000 تومان
رنگ اکریلیک بدون زیرسازی
هر متر مربع 24,000 - 27,000 تومان
آواتار کاربری

محسن م. میدان ولیعصر

متخصص: روح الله قاسمی

1400/09/03

بسیار تمیز و کاربلد

آواتار کاربری

ali m. میدان ولیعصر

متخصص: سیدمصطفی حسینی فر

1400/09/03

در مجموع قابل اطمینان بودند

اول بازدید و مشاوره رایگان، بعد نقاشی ساختمان

برای اطلاع از بهترین قیمت نقاشی ساختمان، و همچنین دریافت مشاوره درخصوص نوع رنگ انتخابی شما می توانید در تهران با شماره تلفن 1471 تماس بگیرید یا در سایت آچاره ثبت سفارش نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

بازدید و مشاوره رایگان

لازم نیست شما نگران تخمین هزینه باشید.

اما اجازه بدهید حالا کمی بیشتر درباره نقاشی ساختمان صحبت کنیم.

برای تغییر دکوراسیون و تغییر روحیه، یکی از راه‌های کم هزینه با توجه به قیمت نقاشی ساختمان ، تغییر رنگ دیوارهای خانه است. این کار باعث می شود کدری رنگ خانه و همچنین جای میخ و ریختگی های دیوار از بین برود و همچنین در تغییر فضای خانه نقش اساسی را بر عهده دارد. یکی از مواردی که باید در این زمینه در نظر بگیریم این است که، اگر این کار به صورت اصولی انجام نگیرد باعث شره کردن رنگ و همچنین موج دار شدن دیوار به دلیل رنگ غیر اصولی می شود.

آچاره قصد دارد در این صفحه در مورد چگونگی ثبت سفارش و همچنین قیمت نقاشی ساختمان سال 1400، نکاتی را شرح دهد و همچنین از اهمیت استفاده از متخصص نقاش در این خدمت، مواردی را یادآوری کند.

تخمین رایگان قیمت (کلیک کنید)

قیمت نقاشی ساختمان سال 1400 در آچاره

قیمت نقاشی ساختمان

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هزینه نقاشی ساختمان تاثیر می گذارد. این عوامل شامل سه مورد می شود:

 • نقش مصالح در میزان هزینه نقاشی ساختمان

مصالح ساختمانی شامل قسمت روغن زدن دیوارها و بتونه کاری می شود و با توجه به قیمت مصالح، تغییر می کند.

 • تاثیر دستمزد نقاش در میزان قیمت نقاشی ساختمان

نقاشان با توجه به متراژ محل مورد نظر (دیوارها و سقف) مبلغی را به عنوان دستمزد در نظر می گیرند. به هرحال برای اینکه به یک نقاشی تمیز دست پیدا کنید، باید از فردی که به درستی این کار را انجام می دهد استفاده کنید.

 • تاثیر نوع رنگ در میزان قیمت نقاشی ساختمان

رنگ کردن یک محل با رنگ‌های مختلف روغنی، پلاستیکی و ... انجام می‌شود و با توجه به نوع آن، مبلغ رنگ و اجرت آن نیز تغیر می کند.

به طور کلی، مبلغ پایه این خدمت برای یک متر مربع با 15000 تومان شروع می‌شود و با توجه به شرایط ساختمان، این قیمت، تا حدی تغییر می کند. با ثبت سفارش رایگان و بررسی قیمت، توسط متخصصینی که اعلام آمادگی می کنند، می توانید به راحتی مبالغ مربوط به ساختمانتان را متوجه شوید و بعد تصمیم گیری کنید. هزینه نقاشی ساختمان با توجه به انواع رنگ، به شرح زیر است:

تخمین رایگان قیمت (کلیک کنید)

نقاشی ساختمان متری چند؟ : (به ازای هر متر مربع)

قیمت نقاشی ساختمان 98

رنگ روغن با زیرسازی: 27.000-35.000 تومان
رنگ روغن بدون زیرسازی: 25.000-28.000 تومان

رنگ پلاستیک با زیرسازی: 21.000-28.000 تومان
رنگ پلاستیک بدون زیرسازی: 19.000-22.000 تومان

رنگ اکریلیک با زیرسازی: 26.000-34.000 تومان
رنگ اکریلیک بدون زیرسازی: 24.000-27.000 تومان

مولتی کالر(زیر کاری رنگ پلاستیک)​: 26.000-35.000 تومان
مولتی کالر(زیر کاری رنگ روغن)​: 22.000-29.000 تومان

2 روش محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

به طور کلی برای محاسبه و تخمین قیمت رنگ آمیزی ساختمان 2 روش وجود دارد. روش اول و روش دوم.

بعد از این شوخی بی مزه اجازه دهید روش های محاسبه قیمت را توضیح دهیم.

روش اول: کنترات و خلاص!

در این روش بعد از اینکه استاد نقاش از ساختمان بازدید کرد شما نوع رنگ مناسب را انتخاب کنید و جزییات کار را طی می کنید. بعد هم او یک قیمت کلی می دهد و شما هم یک تخفیفی می گیرید و خلاص. دیگر درگیر اینکه این اتاق چند متر شد و چند تا در وجود داشت و چند تا قاب پنجره نمی شوید. 

روش دوم: محاسبه قیمت نقاشی ساختمان با جزییات

مبنای این روش بر اساس متر مربع است. همین قیمت هایی که در قسمت قبلی با جزییات ذکر کردیم. اما به دست اوردن متراژ دقیق سطح رنگ شده کار بسیار دشواری است. اما اگر می خواهید حدود هزینه را با این روش تخمین بزنید راه ساده ای وجود دارد:

زیربنای خانه را در عدد 3 ضرب کنید تا حدود متراژ رنگ شده را به دست آورید. بعد عدد حاصل را در قیمت هر متر مربع رنگ آمیزی ساختمان ضرب کنید تا به قیمت کلی برسید. همان طور که احتمالا حدس زده اید عدد 3 ارتفاع استاندارد دیوار خانه است. 

خدمات نقاشی ساختمان و هزینه آن با آچاره

هزینه نقاشی ساختمان

این سرویس با توجه به قیمت سال 1400 توسط بهترین کارشناسان دکوراسیون و بازسازی ارائه می‌شود. این متخصصان آموزش دیده هستند و در کار خود، تجربه کافی دارند. بعد از ثبت سفارش در آچاره، می توانید سوابق و امتیازات هر متخصص را در پروفایل ایشان مشاهده کنید. پس از انتخاب متخصص مورد نظر، ایشان در ساعت و آدرس درخواستی شما، در محل حاضر شده و پس از بررسی، قیمت و هزینه نقاشی ساختمان را در سال 1400 به شما اعلام می کنند.

لازم به ذکر است از لحظه اعزام نیرو به محل تا پایان کار ایشان، شما می ‌توانید با واحد پشتیبانی و کنترل کیفیت سرویس در تماس بوده و نظرات و انتقادات خودتان را، با ایشان در میان بگذارید.

انواع رنگ برای رنگ کردن یک محل

رنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند هرکدام در میزان قیمت و هزینه نقاشی ساختمان تاثیر می گذارند. این مورد در هرسال متفاوت است و مبلغ مورد نظر در سال 1400 درقسمت بالا ذکر شده است. انواع رنگ شامل:

 • رنگ آستر: به عنوان رنگ زیرین به کار می رود مرحله اول رنگ زنی محسوب می شود.
 • رنگ آکریلیک: این رنگ نسبت به رنگ روغن زودتر خشک می شود و بوی کمتری دارد. حلال در آب است و لکه ها به راحتی از روی آن پاک می شوند و فقط با یک دستمال مرطوب می توان آن را تمیز کرد. رنگ آکلریک به نسبت رنگ های روغنی و پلاستیک مدرن تر است و تکنولوژی تولید جدیدتری دارد.
 • رنگ روغنی: این رنگ مقاومت بالایی در مقابل فرسودگی، غبار و ترک دارد. اما قبل از استفاده از رنگ روغنی حتما باید زیرسازی مناسب انجام شود. چرا؟ چون رنگ روغنی معایب سطح زیر خودش را خوب نمی پوشاند و اگر مشکلی در سطح باشد آن را منعکس می کند.
 • رنگ لعابی: برای سطوحی که به پوشش ضد آب نیاز دارند، بسیار مناسب است.
 • رنگ پلاستیک: رنگ پلاستیک به این راحتی قابل شستشو نیست در نتیجه برای دیوار توصیه نمی شود. بخصوص اگر در خانه کودک خردسالی دارید که دوست دارد با ماژیک و خودکار اولین شاهکارهایش رو روی دیوار خانه به یادگار بگذارد. این رنگ ها بیشتر مناسب سقف هستند چرا که هم شسته نمی شوند و هم و به علت غلظت آن ها رد قلمو بر روی آن می ماند.
 • رنگ بلکا
 • رنگ اپوکسی
 • رنگ مولتی کالر

برای رنگ کردن یک مکان از چه رنگ‌هایی استفاده کنیم؟

در علم روانشناسی ثابت شده است که تاثیر رنگ کردن یک مکان بر روحیه افراد، بسیار زیاد است. چرا که در هر جای خانه یا محل کار خود، اطراف شما با دیوارها پر شده است و هر روز، چشم شما به این دیوارها می افتد؛ پس نوع و رنگی که برای هر مکان استفاده می شود، در روحیه شما بسیار تاثیرگذار است.

 • روانشناسان بر این باورند که برای آشپزخانه یا پذیرایی، می توانید از رنگ آبی روشن استفاده کنید؛ چرا که رنگ آبی روشن، رنگی پر انرژی و آرامش بخش است که می تواند فضای انرژی بخشی را به آشپزخانه و یا فضای دوستانه منزل شما بدهد.
 • برای اتاق خواب‌ها، با توجه به این که برای استراحت و آرامش استفاده می شوند، بهتر است که از رنگ‌های تیره استفاده کنید. رنگ های تیره در نقاشی ساختمان، احساس امنیت را به افراد القا می کنند و الهام بخش اطمینان خاطر هستند.
 • اگر کودک دارید، در انتخاب رنگ اتاق کودک، باید حداکثر توجه را داشته باشید؛ مثلا: از رنگ قرمز استفاد نکنید؛ چرا که ماهیت رنگ قرمز این است که خشم را افزایش می ‌دهد. بهتراست برای اتاق کودک از رنگ‌های روشن مثلا صورتی کم رنگ استفاده کنید.

تخمین رایگان قیمت (کلیک کنید)

انواع روش‌های کم هزینه نقاشی ساختمان

قطعا متخصص این خدمت همیشه می‌داند که رنگ کردن دیوارهایی که قبلا رنگ شده اند با نقاشی دیوارهای گچی کاملا فرق دارد. دیوارهایی که گچی هستند و تا به حال رنگ نشده اند را نمی شود به طور مستقیم نقاشی کرد. لازمه‌ رنگ کردن این دیوارها، روغن‌کاری آن ها است که برای این کار معمولا از روغن الیف استفاده می کنند. این روغن‌کاری باعث می شود تا بین دیوار گچی و رنگی، چسبندگی برای شروع رنگ کردن محل ایجاد شود.

اگر قبل از نقاشی دیوارهای گچی، روغن‌کاری صورت نگیرد، در دیوار شکاف ایجاد شده و مبلغ نهایی برای این کار زیاد می‌شود. از کارهای مهم دیگری که باید در نقاشی دیوارهای گچی انجام داد، سنباده کاری است که حتما باید توسط نقاش متخصص بر روی دیوارها انجام شود.

برای نقاشی دیوارهایی که قبلا رنگ آمیزی شده اند، دیگر نیازی به زدن روغن نیست، فعالیت‌هایی مثل ترمیم ترک‌های روی دیوار، سقف، لکه گیری، سنباده کاری و ... از مراحلی هستند که باید قبل از نقاشی انجام شده تا بهترین نتیجه ممکن به دست بی‌آید.

تخمین رایگان قیمت (کلیک کنید)

نتیجه قیمت و بررسی هزینه نقاشی ساختمان:

قیمت نقاشی ساختمان در سایت آچاره با توجه به نرخ اتحادیه در سال 1400، در این صفحه موجود است.

مراحل رنگ کردن شامل بتونه کاری، روغن زنی ، رنگ آستر و رنگ اصلی می شود.

در این زمینه باید به روانشناسی رنگ نسبت به شخصیت فرد و کودک اهمیت داده شود. معمولا برای پذیرایی از رنگ های روشن استفاده شده و برای اتاق کودک، نباید از رنگ قرمز استفاده کرد.

نقاشی هر دیوار بسته به جنس آن روش متفاوتی دارد، به طور مثال متخصصین ماهر می دانند که رنگ زدن بر روی دیوار گچی با رنگ زدن دیواری که یک بار رنگ خورده است، متفاوت است.

رنگ ها انواع مختلفی دارند و شامل رنگ آستر، آکریلیک، روغن، پلاستیک و... می شوند و هرکدام بر هزینه نقاشی ساختمان تاثیر می گذارند.

آموزش ثبت درخواست رنگ کردن محل شما در آچاره

نقاشی منزل

فرایند ثبت درخواست و انتخاب متخصص در آچاره بسیار ساده می باشد.

برای جلوگیری از ایجاد هر گونه اشتباه لطفا تا پایان این صفحه با ما همراه باشید و سپس اقدام به ثبت درخواست کنید.

تخمین رایگان قیمت (کلیک کنید)

مرحله اول : چه تخصصی می خواهید.

قبل از هرچیز برای ثبت سفارش خود در آچاره ، تخصص مورد نظر خود را انتخاب می کنید. با توجه به این سرویس وارد تخصص مورد نظر شوید. این گزینه در قسمت دکوراسیون و بازسازی است. همچنین در صفحه اول سفارش از میزان قیمت و مبلغ مورد نیاز برای آن در سال 1400 مطلع می شوید.

مرحله دوم: خدمت درخواستی را انتخاب کنید.

در مرحله دوم، درخواست خود را انتخاب کنید. این مرحله شامل چند قسمت مختلف است که شامل نقاشی مکان های مختلف منزل و پتینه کاری می شود. سپس بر روی مرحله بعد کلیک کنید.

مرحله سوم: نوع رنگ را برای برآورد هزینه نقاشی ساختمان مشخص کنید.

در این مرحله نوع رنگ را که شامل روغنی، پلاستیک، آکریلیک و... می شود، انتخاب کنید. فراموش نکنید با توجه به نوع رنگ قیمت و هزینه نقاشی ساختمان تغییر می کند.

مرحله چهارم: تصاویر مرتبط را آپلود کنید.

در این مرحله می توانید، عکس مورد نظر را برای اطلاع بیشتر متخصص آپلود کنید.

مرحله پنجم: توضیحات تکمیلی را برای برآورد قیمت نقاشی ساختمان بنویسید.

در این مرحله توضیحات تکمیلی برای اطلاع متخصص و هماهنگی توسط شما نوشته شده و برای متخصص نمایش داده می شود.

مرحله ششم: چه زمانی به بررسی و اعلام هزینه نقاشی ساختمان نیاز دارید.

در مرحله ششم، زمان مورد نظرتان برای حضور متخصص را تنظیم کنید. این مورد شامل تعیین روز و ساعت است. فراموش نکنید برای حضور در مرحله بعد، باید در سایت آچاره وارد شده و یا ثبت نام کرده باشید.

مرحله هفتم: آدرس خود را مشخص کنید.

در این مرحله ، آدرس خود را مشخص کرده و برای هماهنگی شماره تماستان را درج می کنید و بر روی گزینه ثبت آدرس کلیک می کنید. تبریک می گوییم ، سفارش شما ثبت شد.


 

قیمت خدمات آچاره، منصفانه و عادلانه

ما همواره در ارائه قیمت‌های منصفانه به کاربران تلاش می‌کنیم و تعداد بالای درخواست خدمات، حضور تعداد قابل قبولی از متخصصین ماهر و متعهد فعال در آچاره و انجام موفقیت آمیز بسیاری از این سفارش‌ها، گواه خوبی بر این ادعاست.

5,965
متخصص فعال
23,112
درخواست مشتری
67,151
پیشنهاد متخصص

سوالات متداول

خدمت نقاشی ساختمان در چه شهرهایی ارائه می‌شود؟
آیا هزینه رفت و آمد در سرویس ها محاسبه می‌شه؟
نیروهای متخصص چطور تایید صلاحیت می‌شن؟
نقاشی منزل با رنگ آکریلیک چه مزایا و معایبی داره؟
آیا ابزارهای کار باید توسط کارفرما (کاربر) تهیه بشه؟
آیا هزینه رنگ هم با قیمت نقاشی منزل محاسبه می‌شه؟
بهترین زمان برای نقاشی منزل چه زمانی است؟
استفاده از خدمات آچاره چه مزیت‌هایی داره؟
آیا خدمات آچاره ، ضمانت هم می‌شن؟
در کدوم بخش ساختمان باید از رنگ های مات استفاده کرد؟
به چه صورت برای خدمات سفارش ثبت کنیم؟
همیشه در دسترس | آچاره
همیشه در دسترس
در هر ساعت از شبانه‌روز آچاره از طریق وبسایت و اپلیکیشن در دسترس شماست.
پشتیبانی در دسترس | آچاره
پشتیبانی در دسترس
پشتیبانی آچاره در تمامی مراحل سفارش و انجام کار در کنار شماست.
مطمئن و قابل اعتماد | آچاره
مطمئن و قابل اعتماد
ما برای آسودگی شما، متخصصین را از چند طریق تایید صلاحیت می‌کنیم.
قیمت‌گذاری مناسب | آچاره
قیمت‌گذاری مناسب
آچاره کمک می‌کند شما سرویس مورد نیازتان را با قیمت مناسب دریافت نمایید.